Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

Wyszukaj firmę
w e-Katalogu

Polecamy

 

05 Listopada 2012

Nagłośnienie

Od czego zależy jakość dźwięku w kościele? Co wpływa na zrozumiałość mowy? W niniejszym artykule omówione są czynniki decydujące o zrozumiałości mowy w kościołach. Pod pojęciem zrozumiałości mowy kryje się stopień zrozumienia przez słuchaczy treści nieznanego im wcześniej komunikatu. Przez stulecia zrozumiałość przekazu ustnego w kościołach zależała od właściwości akustycznych wnętrz. Dziedzina fizyki zajmująca się propagacją dźwięku wewnątrz pomieszczeń to akustyka wnętrza.
czytaj więcej
02 Listopada 2012

Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku

5 czerwca 2012 r., podczas obchodów 20-lecia powołania Archidiecezji i Metropolii Białostockiej, Abp Edward Ozorowski Metropolita Białostocki otworzył nowy budynek Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku.
czytaj więcej
26 Października 2012

Okna w zabytkowym kościele - Ładne czy dobre?

Okna w zabytku to problem o istotnym znaczeniu, tym bardziej w zabytkowym kościele. Na początku lat 90tych wojewódzcy konserwatorzy zabytków dopuszczali w zabytkowych obiektach wymianę starych historycznych okien na nowe z plastykowych profili, lecz prawie natychmiast okazało się iż takie potanienie kosztów renowacji zabytku ma fatalne skutki.
czytaj więcej
  1  2  3  4  5