Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

Wyszukaj firmę
w e-Katalogu

Polecamy

 

23 Maja 2018

E-grit – najlepszy do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni

E-grit to nowoczesne, ekologiczne ścierniwo wytwarzane w procesie kruszenia specjalnie przygotowanego szkła. Jego wyjątkowe właściwości pozwalają na zastosowanie go w bardzo wielu specjalistycznych pracach obejmujących czyszczenie, matowienie i usuwanie osadów, sprawiając, że z powodzeniem może ono być używane jako skuteczniejsza i bezpieczniejsza alternatywa do piaskowania. Nasz produkt zawdzięcza szerokie możliwości wykorzystania swojej czystości oraz brakowi iskrzenia podczas obróbki powierzchni metalowych. Ponadto E-grit wykazuje się rewelacyjną skutecznością oraz brakiem negatywnego wpływu na środowisko co sprawia, że może być stosowany także na przestrzeniach otwartych. To unikalny, niszowy produkt do szczególnych zastosowań, umożliwiający m.in. czyszczenie aluminium i stali czy elewacji ceglanych bądź drewnianych.

 

Czym piaskować? Czy warto wykorzystać granulat szklany do piaskowania? E-grit ze względu na swoją obojętność chemiczną jest szczególnie zalecany w procesie obróbki stali szlachetnych oraz stopów metali lekkich, które łatwo ulegają zanieczyszczeniu żelazem, nie powoduje bowiem wtrąceń metalicznych. Dzięki tym cechom nie występuje konieczność stosowania środków chemicznych w procesach oczyszczenia. Ponadto ścierniwo szklane wywołuje powierzchniowe naprężenia ściskające, co opóźnia powstawanie korozji naprężeniowej i pęknięć. Wysoką skuteczność wykazuje również usuwanie rdzy szkłem, dzięki czemu możliwa jest np. renowacja pojazdów granulatem szklanym.

 

Niskie frakcje mają swoje zastosowanie tam, gdzie pożądane jest mniej agresywne chropowacenie powierzchni, a celem nadrzędnym jest uzyskanie efektu wyczyszczenia detali bez uszkodzenia ich struktury. Dlatego też E-grit stosowany jest często do matowienia, satynowania lub wygładzania. Własności granulatu szklanego powodują, że podczas obróbki zachowane są ściśle określone tolerancje, a dzięki małemu ciężarowi właściwemu mogą być jej poddane także wyroby precyzyjne (cienkie, kruche).

 

E-grit jest pozbawiony szkodliwego dla zdrowia ołowiu, który wchłania się przez drogi oddechowe (pary i pyły). Podsumowując E-grit to ekologiczne, niemetalowe ścierniwo ostrokrawędziowe wytwarzane w wyniku kruszenia szkła, a jego trwałość pozwala na kilkukrotne użycie. Liczne zalety sprawiają zaś, że jest to niezwykle wszechstronny i skuteczny produkt, który przewyższa swoimi właściwościami dotychczas stosowane ścierniwa.

WIĘCEJ na: www.egrit.pl