Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

Wyszukaj firmę
w e-Katalogu

Polecamy

 

27 Marca 2018

Omega System – ramowe rozwiązania dla obiektów sakralnych

Projektowanie wnętrz obiektów sakralnych od wieków cieszyło się mianem profesji o najwyższym prestiżu. Dziś stajemy w obliczu zupełnie nowych możliwości. Nadszedł czas, kiedy kościoły i przykościelne muzea, biblioteki, ogrody pełnią nie tylko funkcje modlitewne, ale też informacyjne orazedukacyjne. Trzeba jednak pogodzić sacrum miejsca z przesłaniem wystawy. Jak to zrobić, wiedzą najlepiej przedstawiciele firmy Omega System.
 
Tajemnica tkwi w ramie
Od 1991 roku Omega System wyznacza nowe trendy na rynku systemów prezentacyjnych i wystawienniczych. Mamy za sobą setki realizacji, utrzymanych w wielu stylistykach i przeznaczonych na rozmaite wydarzenia. Dzięki unikalnej konstrukcji nasze produkty wpisują się zarówno w nowoczesne, industrialne wnętrza, jak i obiekty uświetnione wiekami tradycji i klasyczną architekturą, między innymi obiekty sakralne.
 
Tajemnicą produktów Omega System jest specjalnie zaprojektowany model konstrukcji złożonych z lekkich profili aluminiowych. Same profile nie rzucają się w oczy i nie przesłaniają tablic ani grafik, które mają eksponować. Do tego są niezwykle poręczne w transporcie, szybko się je montuje i sprawnie przearanżowuje, przez co dają niemal nieskończone możliwości wykorzystania w każdego typu wnętrzu, a także w plenerze.
 
Informacja bez zakłóceń
Celem tablic informacyjnych jest... przekazywanie informacji. Każdy element zaburzający przekaz staje się w tym wypadku niepożądany. Jest to szczególnie istotne w przestrzeniach sakralnych, o swoistej architekturze, w których wyposażenie niewpisujące się w tę stylistykę bardzo rzuca się w oczy. Omega System bierze także ten element pod uwagę przy projektowaniu gablot informacyjnych dla kościołów i obiektów przykościelnych. Cienkie aluminiowe ramy są praktycznie niewidoczne, w razie potrzeby mogą być pomalowane na dowolny kolor z palety RAL, a nawet pokryte powłoką drewnopodobną. Co więcej, konstrukcje można dowolnie łączyć, są wyposażone w stojaki bądź uchwyty do powieszenia na ścianie. Proponujemy także dobór oświetlenia, które może dodatkowo zwiększyć walory ekspozycji i wpasować się w klimat wnętrza.
 
Wyeksponować najważniejsze
A co w sytuacji, gdy liczy się nie tylko czysta informacja, ale też estetyka, układ zaprezentowanych treści, koncepcja ekspozycji? Jedynym słowem – czy produkty Omega System znajdują zastosowanie także przy organizacji wystaw stałych i czasowych? Oczywiście, że tak. Więcej nawet – dzięki ściankom ekspozycyjnym Omega System można z łatwością przygotować prezentację w każdym wnętrzu i w plenerze, a także zaaranżować wystawy mobilne. Jak już wspomniano, profile aluminiowe są lekkie i łatwe w montażu oraz demontażu, co sprawia, że to najlepsze rozwiązanie do tego typu wystaw.
 
Szczególnie polecamy produkty z serii ścianek ekspozycyjnych, dające nieskończone możliwości aranżacji. Ścianki są dostępne w różnych rozmiarach, w wersji stojącej bądź wiszącej, można je też łączyć w większe konstrukcje. Dostosowując się do Państwa potrzeb, tworzymy także ścianki muzealne na zamówienie – co pozwala dopasować je do naprawdę każdego wnętrza.
Oto kilka przykładów, które udowodnią, że gabloty i witryny ekspozycyjne Omega System wpisują się w każdą stylistykę:
 • ekspozycja w piwnicach z zabytkowymi ceglanymi ścianami – zapewne nie chcieliby Państwo, żeby jakakolwiek tablica zasłaniała piękne, pradawne wnętrze. W takim wypadku będziemy rekomendować ekrany szklane, idealne nie tylko do osłony eksponatów, ale także do prezentacji lżejszych obiektów, np. w ramach czy antyramach umocowanych chociażby za pomocą naszego systemu linkowego – oczywiście na tle doskonale widocznych zabytkowych ścian;
 • ogromna przestrzeń wystawowa – muzea przykościelne często dysponują wielkogabarytowymi pomieszczeniami; żal byłoby wykorzystywać na ekspozycje tylko ściany czy stanowiska usytuowane tuż przy nich. Dzięki ścianom muzealnym Omega System stworzą Państwo w swoim wnętrzu zamknięte przestrzenie, wyznaczą ścieżki zwiedzania, a w razie potrzeby przestawią tak powstałe boksy w inne miejsca lub złożą je w inne konfiguracje. System aluminiowych ram pozwala przeprowadzić takie aranżacje w rekordowo krótkim czasie i bez dodatkowych nakładów finansowych;
 • klimatyczne wnętrza – obiekty sakralne często przemawiają do nas nie tylko architekturą, ale też kolorem i światłem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i właśnie dlatego wyposażyliśmy nasze gabloty, ścianki i inne obiekty w system oświetlenia, które nie tylko nie zaburzy atmosfery sacrum, ale dodatkowo podkreśli klimat wnętrza;
 • eksponaty szczególnej wagi – postumenty Omega System zostały przygotowane specjalnie z myślą o wyróżnieniu obiektów szczególnych, czy to relikwiarzy, czy rzeźb, czy innych eksponatów. Mogą je Państwo umieścić w gablotach ekspozycyjnych, mogą także stać niezależnie, również na wystawach plenerowych. Specjalne nóżki umożliwiają ich poziomowanie, a dodatkowe oświetlenie dodaje ekspozycji blasku.
Nowy wymiar sacrum
Nic nie daje lepszych rezultatów niż połączenie profesjonalizmu z pasją. A taką właśnie mieszankę oferujemy Państwu jako firma Omega System, zajmująca się produkcją i projektowaniem systemów ekspozycyjnych dla wnętrz i plenerów. Doceniamy zaszczyt, jakim jest tworzenie konstrukcji dla obiektów sakralnych, zdajemy sobie również sprawę z odpowiedzialności ciążącej na wykonawcy. Jednocześnie możemy zapewnić, że nasi eksperci zaproponują Państwu najlepsze rozwiązania, wpisujące się w klimat miejsca i eksponujące nie samą konstrukcję, ale to, co najważniejsze – Państwa wystawę. Wierzymy, że wynalazki XXI wieku potrafią dobrze współgrać z tradycją i klasyką. Zamiast koncentrować się na różnicach, szukamy cech wspólnych. Naszym celem jest podkreślenie wyjątkowości zabytkowych wnętrz, przy równoczesnym zastosowaniu najnowszych technologii do jak najlepszego przygotowania wystawy. Nasze realizacje świadczą najlepiej o tym, że to połączenie się udaje. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mieć okazję współpracować także w Państwa wnętrzach.
 
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.omegasystem.com.pl
 
W naszej ofercie znajdą Państwo:
 • gabloty informacyjne – stojące i naścienne,
 • gabloty ekspozycyjne – wysokie i niskie,
 • ściany muzealne,
 • ścianki ekspozycyjne – do ekspozycji wewnątrz oraz w plenerze,
 • ramy ekspozycyjne,
 • system linkowy,
 • tabliczki informacyjne oraz oznakowanie eksponatów.