Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

Wyszukaj firmę
w e-Katalogu

Polecamy

 

10 Października 2018

Systemy ogrzewania nadmuchowego

Thermico to przedsiębiorstwo, które w ciągu dekady swojej działalności wyspecjalizowało się w projektowaniu, produkcji oraz montażu nowoczesnych i ekologicznych systemów ogrzewania nadmuchowego w obiektach sakralnych.

Ogrzewanie nadmuchowe w kościele 

Nabyte doświadczenie wskazuje, że ogrzewanie nadmuchowe doskonale sprawdza się w dużych przestrzeniach kościołów i kaplic. Zaawansowane technologicznie urządzenia zapewniają możliwość szybkiego ogrzania wnętrza budynków do wymaganej temperatury. Warto przy tym pamiętać, że możliwość sterowania i programowania systemu nadmuchowego w kościele, pozwala na dopasowanie godzin jego pracy do istniejących potrzeb. Przekłada się to na znaczne obniżenie kosztów związanych z zapewnieniem ciepła we wnętrzach obiektów sakralnych w przedziałach czasu, gdy są one zamknięte lub nikt w nich nie przebywa.

Wentylacja w obiektach sakralnych

Nie bez znaczenia są tu inne możliwości, które oferuje system ogrzewania nadmuchowego. Jedną z nich jest wentylowanie wnętrza obiektu. Funkcja ta świetnie sprawdza się zarówno w czasie gorących pór roku, jak również podczas uroczystości kościelnych gromadzących licznych wiernych. Odczuwalny wtedy, orzeźwiający ruch powietrza przeciwdziała omdleniom i złemu samopoczuciu osób przebywających w kościele lub kaplicy. Inną zaletą wentylowania jest wprowadzenie właściwej cyrkulacji powietrza, która służy systematycznemu osuszaniu ścian obiektu, co zabezpiecza przed rozwojem wilgoci, pleśni i grzybów. Indywidualny dla każdego obiektu sakralnego projekt systemu ogrzewania nadmuchowego, a także dobór wysokiej jakości urządzeń wchodzących w jego skład, gwarantuje wydajną i cichą pracę, która nie zakłóca prowadzonych obrzędów.

Klimatyzacja w kościele i budynkach parafialnych

Dodatkowym atutem systemu ogrzewania nadmuchowego w kościołach jest możliwość rozbudowania go o moduł klimatyzacji. W wyjątkowo ciepłe dni znacznie poprawi to komfort wiernych przebywających w obiekcie. Wydajne urządzenia zapewnią dobre samopoczucie także osobom starszym, zwykle źle reagującym na niedogodności związane z upalną aurą.

Dotychczasowe inwestycje przeprowadzone m.in. w kościołach w Sędziszowie Małopolskim, Podlesiu Machowskim, Myszkowie, czy też w Bałcie na Ukrainie są potwierdzeniem, że zapewnienie właściwego klimatu przez ogrzewanie nadmuchowe w obiektach sakralnych jest opłacalne i znakomicie spełnia swoją funkcję ku zadowoleniu duchownych i przebywających w kościele wiernych.

Celem zasięgnięcia informacji zapraszamy do kontaktu pod numerem +48 663 213 032 lub do odwiedzenia strony www.thermico.pl