Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

Wyszukaj firmę
w e-Katalogu

Polecamy

 

20 Listopada 2019

Chroń swój kościół przed zimnem i wilgocią

Podtoruńska parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Osieku nad Wisłą, dzięki uzyskanym środkom w ramach projektu RPO na wsparcie prac termomodernizacyjnych wykonała modernizację budynku kościoła w zakresie montażu energooszczędnego ogrzewania akumulacyjnego, poprawy wentylacji oraz instalacji paneli fotowoltaicznych. Automatik Elektrociepło firma specjalizująca się od ponad 20-stu lat w branży grzewczej, podjęła się prac w parafii w Osieku. Obiekty sakralne są bardzo wymagającą architekturą, do każdego projektu należy dołożyć należytą staranność, aby osiągnąć wcześniejsze założenia.
czytaj więcej
28 Sierpnia 2019

Ogrzewanie nadmuchowe coraz popularniejsze - wywiad z Rafałem Kulasem, właścicielem firmy THERMICO

Ogrzewanie stanowi jeden z ważniejszych wydatków jakie musimy ponosić w związku z użytkowaniem budynków. I nie ma tu większego znaczenia, czy jest to budynek mieszkalny, przeznaczony na usługi i produkcję, czy też budowla o przeznaczeniu publicznym. Rozwój technologii w budownictwie sprawił, że i ten segment rynku – związany z ogrzewaniem – wzbogacił się o nowe, wcześniej w Polsce nieznane lub niestosowane, sposoby na zapewnienie odpowiednich temperatur w pomieszczeniach i całych budynkach.
czytaj więcej
09 Kwietnia 2019

Ogrzewanie obiektów sakralnych powietrzem – wykorzystanie nagrzewnic pelletowych i gazowych

Obiekty sakralne, w tym kościoły, są obiektami wielkokubaturowymi, na ogół słabo ocieplonymi, ze ścianami które kumulują temperaturę otoczenia, jednocześnie nie wymagają stałego ogrzewania i uzyskiwania względnie wysokich temperatur wnętrza. Ponadto wiele tego typu obiektów jest zabytkowych, będących pod nadzorem konserwacyjnym instytucji państwowych. Wiele zabytkowych kościołów ze względu na wrażliwe wyposażenie wnętrz np. drewnianych rzeźb i obrazów wymaga utrzymania optymalnej wilgotności i temperatury, aby uniknąć ryzyka powstawania kondensacji
czytaj więcej
11 Lutego 2019

Plebania niskoenergetyczna

Wybór projektu plebanii czy budynku parafialnego to ważna decyzja, którą warto podjąć z pełną świadomością jej długofalowych efektów. Te najbardziej odczuwalne dotyczą komfortu przebywania i kosztów eksploatacji budynku. Satysfakcjonujące wyniki w obu zakresach oferują domy niskoenergetyczne. Jedną z pracowni projektujących tego rodzaju budynki są Domy Czystej Energii.
czytaj więcej
19 Listopada 2018

By lepiej usłyszeć Słowo Boże

Zastosowania materiałów akustycznych, dźwiękochłonnych, dekoracyjnych – rozwiązania dla obiektów sakralnych. W zależności od potrzeb i sytuacji architektonicznej SUFMARTECH profesjonalnie rozstrzyga problemy związane z kolorystyką a szczególnie z akustyką dużych powierzchni sakralnych. Współpracujemy z doświadczonymi projektantami wnętrz, akustykami oraz konstruktorami.
czytaj więcej
24 Kwietnia 2018

Oświetlenie w obiektach sakralnych

Zastanawiając się nad oświetleniem należy pamiętać, że każdy kościół jest jedyną, niepowtarzalną budowlą. Do każdego projektu należy podchodzić indywidualnie, uwzględniając możliwości i wytyczne dotyczące oświetlenia w tego typu obiektach.
czytaj więcej
06 Marca 2018

Skuteczny system znakowania wyposażenia kościelnego

System GanSkarb to specjalne, nowoczesne znakowanie mienia, które służy między innymi jako prewencja przed kradzieżą, ale również ułatwia identyfikację skradzionych przedmiotów.
czytaj więcej
31 Października 2017

Pozwól się usłyszeć, czyli dlaczego tak ważne jest dobre nagłośnienie

Kościół jest miejscem, w którym jedną z najważniejszych ról odgrywa przekaz i słowo mówione. Ksiądz, zwracając się do wiernych, przekazuje im pewne wartości, pomaga zrozumieć i spojrzeć na świat z innej perspektywy. Jednak, aby przekaz został dobrze zrozumiany i zinterpretowany zgod-nie z intencją mówcy, musi być najpierw dobrze usłyszany.
czytaj więcej
17 Października 2017

Jak zaplanować i zaprojektować wykonanie instalacji przeciwpożarowej podczas budowy, modernizacji i remontu świątyni

Artykuł oparty o wykład mgr. inż. Roberta Walenia specjalisty PPOŻ na temat tego, jak zaplanować i zaprojektować wykonanie instalacji przeciwpożarowej podczas budowy, modernizacji i remontu świątyni zgodnie z obowiązującymi przepisami instalacyjnymi – analiza, optymalizacja, rozwiązania.
czytaj więcej
05 Września 2017

Ochrona danych osobowych w działalności Kościoła Katolickiego w Polsce oraz najnowsze zmiany w tym zakresie

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), a które ma zastosowanie od dnia 25 maja 2018 r, należy zwrócić szczególna uwagę na istotne zmiany w trzech obszarach.
czytaj więcej
1  2