Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

Wyszukaj firmę
w e-Katalogu

Polecamy

 

01 Kwietnia 2015

Ochrona kościołów przed pożarem z wykorzystaniem hybrydowego system detekcji pożaru SAGITTARIUS *

Hybrydowy system SAGITTARIUS jest niezawodnym i nowoczesnym rozwiązaniem dla nowo powstających lub rozbudowywanych, już istniejących systemów wykrywania pożaru. Stanowi on idealne rozwiązanie dla obiektów zabytkowych o wysokich walorach estetycznych i historycznych oraz dla modernizowanych obiektów użyteczności publicznej, w których wystrój i nienaruszalność wnętrz oraz ochrona są najważniejsze.
czytaj więcej
22 Sierpnia 2014

Temperatura i wilgotność a zabytkowe kościoły

Jakie parametry określają mikroklimat w kościele? Jakie czynniki mają wpływ na mikroklimat kościoła? Dlaczego ogrzewanie kościoła może być niekorzystne dla jego mikroklimatu? Czym jest wilgotność względna powietrza? Czy wilgotność względna powietrza może być wyższa, niż 100%?
czytaj więcej
01 Lipca 2014

Konserwacja kamienia

Na płycie marmurowej przymocowanej niedawno w naszym kościele pojawiły sie ciemne plamy. Jaka może być przyczyna ich powstania? Bogato rzeźbiony portal posiada liczne ubytki. Czy istnieje możliwość integracji tego typu dekoracji? W jaki sposób pozbyć się wykwitów solnych z powierzchni muru ceglanego? Chciałbym się dowiedzieć, czy istnieją preparaty, które wzmocniłyby zdegradowaną powierzchnię rzeźby z piaskowca, bez zmiany barwy kamienia?
czytaj więcej
11 Czerwca 2014

Wyposażenie wnętrz

Jak najlepiej dostosować do Liturgii nawę, w której gromadzą się wierni? W jakim miejscu powinny być umieszczane relikwie? Czym się kierować przy realizacji nowej ambony? Jaki styl jest preferowany w wyposażeniu kościoła?
czytaj więcej
  1  2