Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

15 Listopada 2017

Rozwiązania firmy De Dietrich dla obiektów sakralnych

De Dietrich jest najstarszą marką w branży grzewczej na świecie, której tradycje sięgają roku 1684. W 2009 roku, po połączeniu grupy De Dietrich, Remeha i Baxi Group, powstało trzecie co wielkości przedsiębiorstwo w Europie w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań klimatycznych, wytwarzania ciepłej wody i usług – grupa BDR Thermea.

Firma koncentruje się na zapewnieniu swoim Klientom wysokiego komfortu, oszczędności energii oraz ograniczeniu emisji substancji szkodliwych do środowiska.
W ofercie De Dietrich znajdują się urządzenia grzewcze wykorzystujące różne źródła ciepła: kotły gazowe, kotły olejowe, pompy ciepła, a także instalacje solarne.
Marka De Dietrich od lat jest liderem w segmencie kaskadowych urządzeń grzewczych za sprawą typoszeregu MCA Pro 45-115. Ostatni raport rynkowy BRG Building Solutions opublikowany pod koniec maja 2016 roku potwierdził dominację marki De Dietrich na polskim rynku w tym segmencie produktowym.

Kotły MCA Pro w roku 2015 zostały sprzedane w liczbie 1350 szt., co przekłada się na udział rynkowy aż 38,6%. Firma szczególnie traktuje tę grupę produktową poprzez ciągłe unowocześnianie oraz otaczanie narzędziami wspierającymi każdy krok procesu decyzyjnego – począwszy od oferty, poprzez projekty aż do końcowej fazy realizacji inwestycji. Nie do przecenienia jest opinia użytkowników, która jest pochodną wypracowanego optymalnego modelu obsługi posprzedażnej w postaci dobrej organizacji i funkcjonowania sieci serwisowej.

Kotły MCA Pro w katedrze w Szczecinie

Katedra pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie jest doskonałym przykładem wykorzystania gazowych kotłów kondensacyjnych. Kotły kondensacyjne charakteryzują się wysoką sprawnością przede wszystkim dlatego, że wykorzystują dodatkowe ciepło zawarte w parze wodnej spalin. Proces, jakim jest kondensacja, polega na przejściu pary wodnej ze stanu gazowego w stan ciekły. Dzięki temu odzyskujemy tzw. ciepło utajone. Dodatkowo, urządzenia te zostały skonstruowane w taki sposób, aby minimalizować straty ciepła. Jest ono odbierane spalinom i poprzez wydajny wymiennik trafia do układu grzewczego.
W szczecińskiej katedrze zastosowano układ kaskadowy składający się z trzech wiszących jednostek MCA Pro 115 o łącznej mocy 345 kW. Współpracuje on z absorpcyjnymi pompami ciepła i ogrzewa samodzielnie Katedrę, budynki starej i nowej kanonii oraz aptekę. Taki układ wyposażony w automatykę pogodową jest nie tylko niezwykle wydajny, ale również spełnia szereg wymogów, szczególnie ważnych w przypadku ogrzewania kościołów. Przede wszystkim nie wpływa negatywnie na mikroklimat panujący w budynku. Dodatkowo, przyrost temperatury w ciągu godziny, nie przekracza 1,5 st. C, w przeciwnym razie równowaga panująca we wnętrzu mogłaby zostać poważnie zakłócona.

MCA Pro – dlaczego warto?

Wybór źródła ciepła w postaci kotłów MCA Prow przypadku obiektów sakralnych posiada wiele zalet. Z uwagi na charakter konstrukcji kotłów (zamknięta komora spalania) pozwala na zminimalizowanie kubatury kotłowni, na którą często w kościołach nie ma po prostu miejsca. Montaż na ostatnich kondygnacjach budynków również nie stanowi problemu. Ciężar urządzeń, ich gabaryty czy nośność stropu nie jest przeszkodą instalacyjną. De Dietrich w trosce o wygodę montażu oraz oszczędność miejsca dostarcza gotowe moduły hydrauliczne z armaturą, które wydatnie skracają czas montażu oraz wykluczają prawdopodobieństwo popełnienia jakiegokolwiek błędu. Dają również swobodę wyboru sposobu instalacji może to być oczywiście ściana pomieszczenia typowanego na kotłownię lub w – przypadku wątpliwości co do nośności przegrody systemu – istnieje możliwość montażu na specjalnym stelażu wolnostojącym. Zastosowanie kotłów MCA Pro pozwala na odprowadzanie produktów spalania jednym zbiorczym przewodem. Podczas pracy, układ automatyki sam wybiera urządzenia do pracy dbając o to, aby czas eksploatacji był jednakowy dla wszystkich jednostek. Duży zakres modulacji pojedynczej jednostki pozwala na precyzyjne dostosowanie mocy do potrzeb danego przedziału czasowego i ustalenie dla niego optymalnej temperatury. W przypadku uszkodzenia jednego z kotłów układ sygnalizuje usterkę i jednocześnie zabezpiecza optymalny komfort cieplny poprzez dołączenie urządzenia z trybu postojowego. Zredukowany został również hałas emitowany przez kotły, co w praktyce oznacza, że skupienie podczas modlitwy nie będzie niczym zakłócane. Przyszli użytkownicy, kierując się radami projektantów oraz opiniami z rynku, coraz częściej decydują o wyborze wiszących kotłów, pracujących w kaskadzie dwóch, trzech lub większej liczby urządzeń. W przeciwieństwie do układów grzewczych opartych o jeden generator układy kaskadowe dają poczucie i pewność pełnego bezpieczeństwa w zapewnieniu dostaw ciepła. Dają również czas na spokojną reakcję serwisu w przypadku wystąpienia awarii.

Oferta

De Dietrich posiada w swojej ofercie następujące grupy urządzeń:

  • gazowe kotły kondensacyjne 1- i 2-funkcyjne: Lumea MPX, MCR3 PLUS, MCR Home, Innovens MCA, Modulens G,
  • kotły olejowe klasyczne: NeOvo EcoNox; kondensacyjne: NeOvo Condens, Modulens O,
  • pompy ciepła i termodynamiczne podgrzewacze wody: Alezio evolution, HPI Evolution, GSHP, Kaliko SPLIT, Kaliko essentiel, Kaliko TWH,
  • układy hybrydowe: MCR3 PLUS HYBRID, NeOvo EFU C HYBRID, Modulens AGC HYBRID
  • instalacje solarne: pakiety solarne Inisol, kolektory płaskie C250V PL i próżniowe Dietrisol Power, podgrzewacze c.w.u. Inisol Uno, Dietrisol Trio, zaawansowane centrale grzewcze Dietrisol Quadro DU i Dietrisol Quadropac DUP.

 

Więcej:

http://dedietrich.pl/kotly-gazowe