Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

Wyszukaj firmę
w e-Katalogu

Polecamy

 

19 Października 2017

I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej

Szanowni Państwo!

W dniach 8-12 listopada 2017 roku w Krakowie odbędzie się I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej "Śladami świętego Papieża Jana Pawła II", na który zaprasza Pan Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski. Miasto Kraków jest partnerem Kongresu, aktywny udział weźmie także J. Em. Ks. Stanisław Kardynał Dziwisz. Kongres objęli Patronatem honorowym: Pan Jacek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego, J. Eks. Marek Abp Jędraszewski oraz Pan Marek Olszewski - Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

 

Kraków i Małopolska mają ogromny potencjał rozwoju turystyki religijnej i pielgrzymkowej. Co roku przyjeżdżają tu miliony pielgrzymów i turystów religijnych, czego przykładem były zorganizowane w 2016 roku Światowe Dni Młodzieży i co przekłada się na zyski dla miasta, kraju i nowe miejsca pracy.

 

"Widzimy potrzebę wypromowania w Krakowie nowego eventu: branżowego spotkania specjalistów sektora turystyki religijnej i pielgrzymkowej" - mówi organizator Kongresu Ernest Mirosław, szef krakowskiego biura turystyki przyjazdowej Ernesto Travel - lidera w branży turystyki religijnej i pielgrzymkowej. "Obecnie nie ma takiego wydarzenia w Europe Środkowo-Wschodniej. Sądzę, że będzie to także dobre przygotowanie do zaplanowanej na 2018 rok w Krakowie konferencji UNWTO poświęconej turystyce religijnej. Uczestniczyliśmy w wielu tego typu kongresach i konferencjach i tym razem chcemy zaprosić do Krakowa i Małopolski grupę kilkuset zainteresowanych specjalistów, touroperatorów, kontrahentów, księży i innych organizatorów turystyki religijnej i pielgrzymkowej" - podkreśla pomysłodawczyni Kongresu Dominika z biura Ernesto Travel.

 

9 listopada Kongres otworzą świeckie i kościelne władze Krakowa: w Centrum Jana Pawła II odbędzie się msza inauguracyjna, przemowy otwarcia, prelekcje i wykłady oraz workshop z przedstawicielami sanktuariów, miejsc kultu oraz miejsc turystycznych. 10 i 11 listopada goście z całego świata poświęcą na zwiedzanie Krakowa i Małopolski (Stare Miasto w Krakowie, Centrum Jana Pawła II w Krakowie, ul. Totus Tuus 32, Sanktuarium Bożego Miłosierdza w Łagiewnikach, Kopalnia Soli w Wieliczce, były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, parafia i dom rodzinny Ojca Świętego w Wadowicach, Bazylika w Kalwarii oraz sanktuarium Czarnej Madonny w Częstochowie, która wprawdzie administracyjnie do Małopolski nie należy, ale jest najważniejszym centrum pielgrzymkowym w Polsce i na mapie podróży studyjnej nie może jej zabraknąć).

 

Celem Kongresu jest wymiana kontaktów handlowych wśród uczestników, promocja Krakowa i Małopolski jako istotnej destynacji turystyki religijnej i pielgrzymkowej na arenie międzynarodowej oraz wzmocnienie znaczenia turystyki religijnej w kontekście globalnego przemysłu turystycznego.

 

Na Kongres zaproszeni są przedstawiciele zagranicznych biur podróży i touroperatorów, blogerzy i dziennikarze, biskupi i księża oraz inni organizatorzy turystyki religijnej i pielgrzymkowej tacy jak koordynatorzy diecezjalni, szefowie fundacji i kongregacji.

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Konkresu: www.kktrp.pl (Krakowski Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej), www.ICoRTaP.com International Congress of Religious Tourism and Pilgrimages.

Zapraszamy do Krakowa.

 

I MIĘDZYNARODOWY KONGRES TURYSTYKI RELIGIJNEJ I PIELGRZYMKOWEJ

KRAKÓW 8-12.11.2017

ŚLADAMI ŚWIĘTEGO PAPIEŻA JANA PAWŁA II

 

8.11 śr Przyjazdy do Krakowa i zakwaterowanie

cały dzień przyloty i przyjazdy do Krakowa. Zakwaterowanie w hotelach: Galaxy ****, Park Inn ****, Plus Q **** i podobnych *** lub **** w centrum Krakowa. Czas wolny, kolacja we własnym zakresie.

 

9.11 czw Kraków – Lagiewniki – Kraków

7.00 Śniadanie w hotelu.

8.00 Przejazd autokarami do Centrum Jana Pawła II.

9.00 Msza Święta otwarcia kongresu pod przewodnictwem J. Em. Ks. Stanisława Kard. Dziwisza w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, ul. Totus Tuus 32.

10.00 Otwarcie Kongresu: J. Em. Ks. Stanisław Kard. Dziwisz.

10.15 Otwarcie Kongresu: Prof. Jacek Majchrowski, Prezydent Krakowa.

10.30 Otwarcie Kongresu: Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego.

11.00 Światowe Dni Młodzieży: przygotowanie, realizacja i wpływ na miasto – wykład członka ekipy organizacyjnej z Urzędu Miasta.

11.15 Turystyka religijna i pielgrzymkowa w Krakowie i Polsce – wykład Ernesta Mirosława z biura Ernesto Travel – lidera w turystyce religijnej i pielgrzymkowej do Polski.

12.00 Expo: spotkania z wystawcami: sanktuaria, biura informacji turystycznej, miejsca turystyczne.

14.00 Obiad.

15.00 Zwiedzanie sanktuarium Bożego Miłosierdza w Łagiewnikach: „Boże Miłosierdzie zbawi świat”. Postać św. Faustyny Kowalskiej i obraz „Jezu ufam Tobie”. Podczas swojej pielgrzymki do Polski w 2002 roku Papież Jan Paweł II ogłosił sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach „światowym centrum Bożego Miłosierdzia”. W pierwszą niedzielę po Wielkiejnocy, setki tysięcy osób przyjeżdżają do Łagiewnik, aby uczestniczyć we Mszy Świętej i modlić się w kaplicy z relikwiami św. Faustyny Kowalskiej.

16.30 Zwiedzanie Krakowa, jednego z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce. Wzgórze Wawelskie z Zamkiem Królewskim, katedra, gotycka, renesansowa i barokowa architektura Starego Miasta, spacer po największym Rynku w Europie, Wieża Ratuszowa, Sukiennice, kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, krótki spacer wzdłuż murów obronnych do Bramy Floriańskiej i Barbakanu. Spacer Plantami aż do Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas zwiedzania: prezentacja multimedialna nt. historii bursztynu nazywanego polskim złotem. W 1978 Kraków został wpisany na listę UNESCO.

20.00 Kolacja z koncertem tradycyjnej muzyki żydowskiej w restauracji na Kazimierzu.

 

10.11 pt Kraków – Auschwitz – Wieliczka – Kraków

6.30 Śniadanie w hotelu.

7.00 Wyjazd do Oświęcimia.

8.30 Zwiedzanie dawnego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, zbudowanego przez okupujących Polskę Niemców. W tym obozie koncentracyjnym, podczas II Wojny Światowej naziści zamordowali ponad milion osób, w większości narodowości żydowskiej. Były obóz koncentracyjny w Oświęcimiu jest wpisany na listę UNESCO.

11.30 Przejazd do Wieliczki.

13.30 Obiad.

15.00 Zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce – jednej z najstarszych na świecie, istniejącej i użytkowanej od czasów średniowiecza. Kopalnia słynie również ze swojej długiej tradycji turystycznej: zwiedzali ją między innymi: Mikołaj Kopernik, Johann Wolfgang von Goethe, Dmitrij Mendejew, Bolesław Prus, Ignacy Paderewski, Karol Wojtyła, ecc. W roku 1978 kopalnia soli w Wieliczce została wpisana na listę UNESCO. Podziemna część kopalni to niezwykła infrastruktura z kaplicami (kaplica Świętej Kingi jest największą podziemną kaplicą na świecie), jeziorami i tunelami.

20.00 Kolacja galowa w Sukiennicach na zaproszenie Pana Prezydenta Prof. Jacka Majchrowskiego.

 

11.11 sob Kraków – Kalwaria Zebrzydowska – Wadowice – Częstochowa – Kraków 

7.00 Śniadanie w hotelu.

7.30 Wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej.

9.00 Zwiedzanie manierystycznego kompleksu Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, które jest jednym z najważniejszych centrów pielgrzymkowych w Polsce. Cały kompleks sanktuarium w Kalwarii został wpisany na listę UNESCO w roku 1999 r. Przejazd do Wadowic.

10.30 Zwiedzanie Muzeum Dom Papieski, gdzie 18 maja 1920 r. urodził się Karol Wojtyła, oraz zwiedzanie kościoła parafialnego, gdzie przyszły papież został ochrzczony 20 czerwca 1920 r.

12.30 Obiad.

14.00 Wyjazd do Częstochowy.

16.00 Zwiedzanie klasztoru Ojców Paulinów, w którym znajduje się cudowny Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej nazywanej również „Czarną Madonną”. Częstochowa jest najważniejszym miejscem pielgrzymkowym w Polsce.

18.00 Wyjazd do Krakowa.

20.00 Kolacja z typową kuchnią polską i koncertem folklorystycznym. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

12.11 nie Kraków – wyjazdy/wyloty

Śniadanie w hotelu. Wymeldowanie, wyjazdy, wyloty.