Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

Wyszukaj firmę
w e-Katalogu

Polecamy

 

16 Grudnia 2014

Podsumowanie targów MEMENTO Poznań

Targi Memento Poznań 2014
Targi MEMENTO Poznań 2014

Za nami VII, jakże udana edycja targów MEMENTO, które Międzynarodowe Targi Poznańskie zorganizowały po raz kolejny z Polskim Stowarzyszeniem Pogrzebowym. Łącząc doświadczenie
w organizacji imprez targowych, zaplecze logistyczne ze znajomością branży funeralnej, mogliśmy przygotować wydarzenie, dzięki któremu Poznań, na długo zapadnie w pamięci, jako funeralna stolica Polski.

Tegoroczna edycja to blisko 30 % wzrost liczby osób zwiedzających. Osiągnięcie tego wskaźnika nie byłoby możliwe, gdyby nie 60 wystawców producentów, dystrybutorów i przedsiębiorców z Polski
i zagranicy, którzy zaprezentowali nowe rozwiązania technologiczne oraz światowe trendy w branży pogrzebowej.

Dodatkowym przyczynkiem do wzrostu liczby osób zainteresowanych targami był bogaty program wydarzeń. Tak jak obiecywaliśmy, zadbaliśmy również o merytoryczną i estetyczną stronę targów MEMENTO. Poza futurystycznymi urnami, kamiennymi nagrobkami, luksusowymi karawanami czy odzieżą żałobną, targowi goście uczestniczyli w seminariach i pokazach, dzięki którym mogli zaspokoić żądzę funeralnej wiedzy oraz pobudzić estetyczne zmysły.

Oprócz stałej ekspozycji produktów można było obejrzeć pokazy przepięknych dekoracji pogrzebowych wykonywanych przez wykładowców i uczniów Polskiej Szkoły Florystycznej.

Równie ważnym i ciekawym wydarzeniem było seminarium poświęcone ubezpieczeniu na pogrzeb, prowadzone przez Wojciecha Mądrowskiego dyrektora ds. sprzedaży Grupy PREVOIR, która jako pierwsza w Polsce wprowadziła do oferty ubezpieczeniowej polisę, która zabezpiecza środki na pokrycie kosztów pogrzebu i tym samym zabezpiecza interes zmarłego, jego rodziny i zakładu pogrzebowego wykonującego usługę pogrzebową.

Z kolei z myślą o zarządcach i administratorach cmentarzy przygotowaliśmy szkolenie zatytułowane Prawo do grobu, podczas którego poruszone zostały prawne aspekty cmentarno-pogrzebowych praktyk.
Jedną z atrakcji a przy tym interesującą formą zdobycia wiedzy były warsztaty tanatopraksji prowadzone na stoisku Polskiego Centrum Balsamacji i Tanatokosmetologii. Na wszystkich chętnych mocnych wrażeń czekały sylikonowe ludzkie popiersia gotowe do rekonstrukcji.
Szalenie inspirujący okazał się także wykład i prezentacja grupy AEON FORM, podczas której Robert Kowalczyk współwłaściciel firmy, przedstawił nowe pod względem wzornictwa i formy spojrzenie na projektowanie urn i nagrobków. Futurystyczna wizja cmentarnej architektury przykuła uwagę wielu słuchaczy. Poza pięknymi projektami i zdjęciami można było posłuchać o procesie twórczym architekta.

Tegoroczna edycja to także uhonorowanie pracy ludzi i produktów firm, które w specjalny sposób przyczyniły się do rozwoju branży funeralnej w Polsce. Spośród prezentowanych na targach usług i produktów wybraliśmy laureatów nagród w czterech kategoriach: NOWOŚĆ, JAKOŚĆ, DESIGN
i NAGRODA SPECJALNA im. Wojciecha Krawczyka. Trofea otrzymali:  firma AEON FORM za trumnę Cristal, firma PLASTMET za Katafalk na urnę, Firma Life Urns za urnę w kształcie kwiatu lotosu, natomiast NAGRODA SPECJALNA przypadła Markowi Cichowiczowi.
Nie pozostaje nam nic innego jak podtrzymać tradycję zapoczątkowaną przez patrona wydarzenia, Wojciecha Krawczyka i odtrąbić sukces. Robimy to tym chętniej gdyż zewsząd, zarówno od wystawców jak i gości targowych słyszymy same słowa zadowolenia.
Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji targów, która odbędzie się za dwa lata w 2016 roku.