Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

Wyszukaj firmę
w e-Katalogu

Polecamy

 

03 Czerwca 2014

Relacja z Konferencji w Krasiczynie

"Z troską i sercem do zabytków" - referat dr Grażyny Stojak, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków stał się punktem wyjścia do szerokiej dyskusji podczas konferencji "Obiekty Sakralne", która 3 czerwca 2014 odbyła się w Zespole Zamkowo-Parkowym w Krasiczynie.

W konferencji pod patronatem honorowym Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Józefa Michalika udział wzięło ok. 70   gospodarzy  parafii i domów zakonnych przede wszystkim z archidiecezji przemyskiej ale również z diecezji sandomierskiej, zamojsko-lubaczowskiej oraz rzeszowskiej. Ciepła atmosfera, a także niezwykły klimat miejsca (zamek w Krasiczynie to jeden z najpiękniejszych skarbów architektury renesansowo-manierystycznej w Europie) sprawił, że konferencja okazała się bardzo owocnym spotkaniem.

Przypomnijmy, że konferencje „Obiekty Sakralne” to cykliczne spotkania dostarczające bieżących informacji o najnowszych rozwiązaniach i technologiach stosowanych w budownictwie s, renowacji i wyposażeniu obiektów sakralnych. Konferencje ułatwiają porozumienie i wymianę doświadczeń w wielu trudnych kwestiach budowlano-remontowych.

Wysiłek oraz rzetelność firmy Operante doceniają zarówno duchowni jak i wystawcy. - Współpraca z firmą Operante układa się wspaniale. Cała konferencja  zarówno pod kątem merytorycznym, jak i organizacyjnym przygotowana jest bardzo profesjonalnie. Dzięki tym spotkaniom możemy bezpośrednio dotrzeć do odbiorcy z naszą ofertą - zachwala Marek
Piotrowski, doradca serwisowy firmy Fermacell, który podczas konferencji wyjaśnił, na czym polega fenomen płyt gipsowo-włóknowych przeznaczonych do suchej zabudowy.
 

Płyty gipsowo-włóknowe budownictwie sakralnym

- Płyty firmy Fermacell spełniają wysokie wymogi bezpieczeństwa. To jedyne płyty, które choć są na bazie gipsu, nadają się do wykonywania przegród drewnianych w budynkach mieszkalnych nie ogrzewanych w zimie. Płyty można używać zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Jest to materiał jednorodny w masie, oddychający, nie rozwarstwiający się, dzwiękoizolacyjny, odporny na wilgoć i niezapalny. Dodatkowo jest szybki w montażu i bezpieczny w użytkowaniu – wymienia zalety płyt Piotrowski.

Kolejni wystawcy krok po kroku tłumaczyli, jak pielęgnować, ogrzewać i konserwować zabytkowe obiekty sakralne. Ciekawe zagadnienie poruszyła firma Janusz Felczyński Odlewnia Dzwonów, która skupiła się na najczęstszych problemach, z jakimi spotykają się gospodarze parafii. - Prędzej, czy później wszyscy jesteście moimi klientami – powiedział do duchownych z uśmiechem na ustach właściciel firmy, i zaznaczył jednocześnie, że 95 proc. kłopotów z dzwonami zaczyna się od rozlatujących się dzwonnic.

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć informacji ze świata nowych technologii. - Być może nadszedł czas, aby tradycyjne tablice ogłoszeniowe zastąpić elektronicznymi. Rozwój technologii monitorów oraz oprogramowania do zarządzania treścią sprawił, ze dziś obserwujemy kolejny rozdział w historii komunikacji nazwany Digital Signage. To zestaw pozwalający na stworzenie, opublikowanie i zarządzanie treścią wizualną w środowiskach składających się z dziesiątek czy nawet setek nośników – tłumaczy Krzysztof Nikisz, specjalista ds. sprzedaży Samsung.

Jakie są zalety takiego rozwiązania? - Takim urządzeniem nie trzeba się opiekować: samo się włączy, samo wyłączy, a przede wszystkim za jego pomocą możemy przekazać wiele informacji.

Trzeba przyznać, że parafie coraz częściej skłaniają się ku nowym rozwiązaniom. - Mamy już pierwsze wdrożenia. Po ich zakończeniu planujemy prezentację z udziałem parafii, która opowie, czy jest zadowolona z systemu – deklaruje Nikisz.

Okazuje się, że do „sukcesu technologicznego” swoją cegiełkę dołożyła również firma Operante. - Pod okiem firmy Operante udało się nam tak przygotować prezentację, że księża zaczęli interesować się tego typu nowinkami, i co najważniejsze - są tego efekty – przyznaje Nikisz.

Konferencja tradycyjnie już zakończyła się miłym akcentem, czyli losowaniem atrakcyjnych nagród. Nagroda główna, czyli kolorowe, wielofunkcyjne urządzenie Samsung SL-C460W/SEE powędrowała do gospodarza parafii Rzymsko-Katolickiej pw. św. Marka w Krasiczynie.

Wyczerpujące wykłady, wspaniali gości, intensywne rozmowy, a do tego sprzyjająca atmosfera - to wszystko sprawiło, że wielu wystawców już myśli o kolejnym spotkaniu. - Ponieważ jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Operane, już dziś mogę powiedzieć, że na pewno nas nie zabraknie - potwierdził obecność doradca serwisowy firmy Fermacell.

Angelika Witkowska

Galeria zdjęć z konferencjii