Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

Firmy rekomendowane dla parafii i zakonów

15 Kwietnia 2019

Szlak Maryjny – Światło ze Wschodu

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie jest jednym z partnerów projektu „Szlak Maryjny - Światło ze Wschodu” („Svätomariánska púť - Svetlo z východu”) realizowanego w ramach programu Interreg Polska-Słowacja. „Światło ze Wschodu” to projekt, którego liderem jest Kraj Preszowski na Słowacji, wspierany przez dwunastu partnerów z Polski i Słowacji. Celem przedsięwzięcia jest stworzenie oraz promocja szlaku pielgrzymkowego wiodącego po polskich i słowackich obiektach sakralnych - miejscach kultu Maryjnego. Realizowane przedsięwzięcie pozwoli wielu świątyniom znaleźć poczesne miejsce na szlakach pątniczych a także wpłynie na podniesienie walorów turystycznych i rozpoznawalność miejscowości oraz obszarów z nim związanych.

 

Projekt został zainspirowany średniowiecznym szlakiem pielgrzymkowym Camino de Santiago, prowadzącym do katedry św. Jakuba Apostoła Starszego w Santiago de Compostela.

 

W ramach  tego przedsięwzięcia Instytut zrealizował panoramy wirtualne, przedstawiające wybrane miejsca kultu Maryjnego na terenie województwa podkarpackiego, małopolskiego oraz kraju preszowskiego na Słowacji. Zdjęcia wykonano w 28 obiektach. Opracowane panoramy wirtualne stanowią atrakcyjną formę przekazu wizualnego. Dostępne są wraz z narracją i opisami w pięciu językach (oprócz języka polskiego także słowacki, angielski, hiszpański, niemiecki oraz międzynarodowy język migowy).

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony: www.szlak.maryjny.pl

 

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie jest samorządową jednostką kultury Województwa Małopolskiego z siedzibą przy Centrum Jan Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie. Misją instytucji jest zachowanie i promowanie dziedzictwa, które pozostawił po sobie Ojciec Święty Jan Paweł II oraz dialog między religiami i kulturami. Instytut realizuje duże projekty edukacyjne, kulturalne i naukowe.