Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

Firmy rekomendowane dla parafii i zakonów

Polecamy

Schomburg Polska Sp. z o.o.

99-300 Kutno
Sklęczkowska 18a
Telefon: 24 254 73 42
Fax: 24 253 64 27

Firma znajduje się w kategoriach:

 • Architektura ogrodowa / Nawierzchnie wokół obiektów sakralnych
 • Konserwacja i Renowacja / Farby i tynki
 • Konserwacja i Renowacja / Impregnaty, środki zabezpieczające
 • Konserwacja i Renowacja / Osuszanie murów
 • Konserwacja i Renowacja / Konserwacja i renowacja kamienia
 • Konserwacja i Renowacja / Renowacja posadzek
 • Konserwacja i Renowacja / Renowacja naczyń liturgicznych
 • Konserwacja i Renowacja / Renowacja i rekonstrukcja sztukaterii
 • Wykańczanie i urządzanie / Chemia budowlana
 • Stan surowy zamknięty / Hydroizolacje
 • Stan surowy zamknięty / Prace remontowo budowlane
Od 30 lat kreujemy nową rzeczywistość

Od 1992 roku nieustannie wnosimy znaczący wkład w polskie budownictwo, zaopatrując nasz rynek budowlany w wysokiej jakości innowacyjne produkty z zakresu chemii budowlanej – bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i środowiska naturalnego. Oferowane przez nas materiały charakteryzują się odpowiednimi właściwościami chemicznymi i parametrami technicznymi, zapewniając wysoką funkcjonalność i bezpieczeństwo prac budowlanych, co potwierdzają liczne certyfikaty jakości.

Jesteśmy częścią międzynarodowej Grupy SCHOMBURG, która rozpoczęła swoją działalność w 1937 roku. To już 85 lat zdobywania wiedzy i doświadczeń – które od 30 lat staramy się kultywować i rozwijać w polskiej spółce – w rozwiązywaniu trudnych problemów w dziedzinach: technologii betonu, budowli inżynieryjnych i budownictwa mieszkaniowego. Naszą wspólną dewizą jest indywidualne i fachowe podejście do każdego problemu budowlanego, odpowiednie dla danego obiektu i wymagań stawianych nie tylko przez Prawo Budowlane, ale także przez inwestorów, oraz odpowiedzialność za otaczające nas środowisko. Dążymy zarówno do ograniczenia zużycia wody i energii, jak i redukcji emisji gazów cieplarnianych do atmosfery, stawiając sobie za cel produkcję chemii budowlanej przyjaznej dla środowiska i dbając o rzetelne informacje certyfikacyjne DGNB i LEED® z zakresu budownictwa ekologicznego dla architektów i firm budowlanych.

Firma SCHOMBURG Polska od początku swojego istnienia zajmuje się opracowywaniem ultranowoczesnych receptur, produkcją, profesjonalnym doradztwem oraz sprzedażą produktów i systemów budowlanych w szeroko pojętych obszarach: uszczelnień i renowacji budynków, klejenia okładzin ceramicznych i z kamienia naturalnego, ochrony powierzchni oraz dodatków i domieszek do betonu. Nasze produkty – w tym chemia budowlana dla obiektów budownictwa ogólnego, przemysłowego i inżynieryjnego – dostępne są w sprzedaży SCHOMBURG poprzez sieć dystrybutorów, natomiast sprzedażą dodatków i domieszek do betonów zajmuje się sieć sprzedaży RETHMEIER w ramach struktury organizacyjnej naszej spółki.

W ciągu 30 lat naszej działalności wielokrotnie byliśmy wyróżnieni prestiżowymi nagrodami i certyfikatami, które jeszcze mocniej utwierdziły nas w przekonaniu, że obraliśmy dobry kierunek rozwoju. Doceniono także nasze kompetencje, bowiem firma SCHOMBURG Polska może poszczycić się certyfikatem ISO 9001:2015, potwierdzającym, że przeprowadzane przez nas szkolenia dla pracowników oraz potencjalnych klientów spółki mają na celu właściwe dobranie produktów i bezpieczne użycie ich podczas prac budowlanych. Wiemy, jak zarządzać jakością!

Jedną z gałęzi budownictwa, na której koncentrujemy swoją uwagę, jest renowacja obiektów budowlanych. Zależy nam na zmianie na lepsze polskiej rzeczywistości architektonicznej. Wskutek upływu lat oraz zaniechania konserwacji wiele zabytków niszczeje. Z kolei źle zaprojektowana i wykonana hydroizolacja może przyczyniać się do destrukcji także znacznej części nowych budowli. Systemowe rozwiązania oferowane przez SCHOMBURG Polska zabezpieczają budynki przed dalszą degradacją i umożliwiają przywrócenie im ich dawnej świetności lub usunięcie popełnionych błędów podczas wcześniejszych prac budowlanych. Specjalizujemy się w produkcji m.in. preparatów iniekcyjnych, tynków renowacyjnych oraz środków do czyszczenia i ochrony elewacji.

Uszczelnienia budowlane to jedne z ważniejszych prac, a o wyborze odpowiedniego systemu uszczelnienia przez profesjonalną firmę decyduje wiele czynników, w tym rodzaj podłoża, wymagana zdolność przeprężania rys czy warunki atmosferyczne. Chemia budowlana do uszczelnień, produkowana przez naszą spółkę, zapewnia prawidłową izolację, spełniającą surowe wymagania prawa budowlanego. Dzięki naszym materiałom będzie ona odznaczać się wodoszczelnością oraz ciągłością. Oprócz tego powinna być zaprojektowana i wykonana z należytą starannością o wszystkie detale występujące w budowli. Oferujemy m.in. mineralne zaprawy uszczelniające, izolacje balkonów, tarasów, zbiorników wodnych, basenów kąpielowych, pomieszczeń wilgotnych i mokrych, szybkowiążące cementy i zaprawy tamponażowe czy uszczelnienia bitumiczne.

Firma SCHOMBURG Polska od 30 lat wzbogaca polski rynek budowlany również o szeroki wachlarz produktów w zakresie klejenia okładzin ceramicznych i z kamieni naturalnych. Wybór odpowiednich materiałów budowlanych zależy od przewidywanych obciążeń, rodzaju podłoża i miejsca aplikacji. W naszym asortymencie znajdują się m.in, środki gruntujące, jastrychy, zaprawy szpachlowe, masy samopoziomujące, zaprawy klejowe i zaprawy do spoinowania.

Wiemy, że minione 30 lat naszej działalności to dopiero początek dalszego intensywnego zrównoważonego rozwoju w dziedzinie technologii budowlanych. Jesteśmy firmą godną zaufania – bo w SCHOMBURG Polska, podejmując wszelkie działania biznesowe, kierujemy się takimi wartościami jak: szacunek, otwartość, uczciwość oraz odpowiedzialność za ludzi i środowisko – a także pewnym partnerem biznesowym – ponieważ nasza działalność opiera się na mocnych filarach, takich jak niemiecka jakość, gwarancja i profesjonalizm.