Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

Historia zapisana w płytkach.

Płytki odtwarzane są zgodnie z historycznymi wymogami. Identyczne pod względem kolorystyki, formy, wielkości i charakteru jak oryginalne, dzięki czemu są żywą repliką płytek podłogowych i ściennych. Fabryki niemieckie produkują jednokolorowe płytki ścienne z powierzchnią craquele, płytki zdobione – bordiury, płytki narożnikowe, cokoły, płytki gresowe jedno- i wielokolorowe, płytki sześcio- i ośmiokątne ze wstawkami oraz płytki stopnicowe.
czytaj więcej

E-grit – najlepszy do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni

E-grit to nowoczesne, ekologiczne ścierniwo wytwarzane w procesie kruszenia specjalnie przygotowanego szkła. Jego wyjątkowe właściwości pozwalają na zastosowanie go w bardzo wielu specjalistycznych pracach obejmujących czyszczenie, matowienie i usuwanie osadów, sprawiając, że z powodzeniem może ono być używane jako skuteczniejsza i bezpieczniejsza alternatywa do piaskowania.
czytaj więcej

Fermacell w obiektach sakralnych: bezpieczeństwo i estetyka

Ponieważ obiekty sakralne to miejsce spotkań wiernych, muszą one gwarantować niezawodność oraz bezpieczeństwo. Architektura wnętrz również ma niebagatelne znaczenie, szczególnie, że większość tych obiektów wpisana jest do rejestru zabytków. Jak więc zadbać o bezpieczeństwo, jednocześnie zachowując właściwą estetykę wnętrza? Odpowiedź na to pytania znalazła firma Fermacell, która specjalnie dla wymagających obiektów stworzyła płyty gipsowo–włóknowe, służące do suchej zabudowy (płyty zastępują m.in. nakładane na mokro tynki tradycyjne). Warto zauważyć, że ...
czytaj więcej

Tynkowanego Pan Bóg strzeże

Obiekty sakralne są szczególnym typem budynków. Ich konstrukcja, kubatura oraz otaczające warunki sprawiają, iż budynki wymagają indywidualnego podejścia w doborze produktów wykończeniowych na elewację. Wśród tynków oferowanych przez firmę ATLAS, gospodarze parafii znajdą rozwiązania idealne dla ich inwestycji.
czytaj więcej