Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

11 Lutego 2019

Plebania niskoenergetyczna

Wybór projektu plebanii czy budynku parafialnego to ważna decyzja, którą warto podjąć z pełną świadomością jej długofalowych efektów. Te najbardziej odczuwalne dotyczą komfortu przebywania i kosztów eksploatacji budynku. Satysfakcjonujące wyniki w obu zakresach oferują domy niskoenergetyczne. Jedną z pracowni projektujących tego rodzaju budynki są Domy Czystej Energii. Najbardziej charakterystyczną cechą budynków niskoenergetycznych, jak wskazuje ich nazwa, jest niskie zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzewania i wentylacji pomieszczeń.
czytaj więcej
15 Listopada 2017

Rozwiązania firmy De Dietrich dla obiektów sakralnych

De Dietrich jest najstarszą marką w branży grzewczej na świecie, której tradycje sięgają roku 1684. W 2009 roku, po połączeniu grupy De Dietrich, Remeha i Baxi Group, powstało trzecie co wielkości przedsiębiorstwo w Europie w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań klimatycznych, wytwarzania ciepłej wody i usług – grupa BDR Thermea. Firma koncentruje się na zapewnieniu swoim Klientom wysokiego komfortu, oszczędności energii oraz ograniczeniu emisji substancji szkodliwych do środowiska.
czytaj więcej
03 Czerwca 2016

Pompa ciepła NIBE-tanie i komfortowe ogrzewanie obiektów sakralnych

W większości parafii koszty ogrzewania kościoła i plebanii to jedna z największych pozycji z budżecie. W dzisiejszych czasach komfort cieplny podczas mszy czy katechezy jest bardzo ważny i pożądany, szczególnie w naszym chłodnym polskim klimacie. Jakie źródło ciepła jest najtańsze w użytkowaniu i jednocześnie najbardziej komfortowe przy ograniczonych zasobach ludzkich do obsługi kotłowni?
czytaj więcej
28 Czerwca 2015

Kościół przyjmuje „zielony” kolor - czas na odnawialne źródła energii

Po miesiącach oczekiwań papież Franciszek ogłosił swoją drugą encyklikę Laudato Si’: Poświęcona trosce o wspólny dom, zwaną potocznie „zieloną encykliką”. Encykliki to rodzaj dokumentów papieskich najwyższego szczebla, w których papież porusza najistotniejsze kwestie związane z wiarą we współczesnym świecie. W swoim 245-paragrafowym dokumencie Franciszek dotyka wielu kwestii, z którymi zmaga się planeta w dzisiejszych czasach: zmian klimatu, braku wody, utraty różnorodności biologicznej, hodowli zwierząt, genetycznie zmodyfikowanych organizmów czy odnawialnych źródeł energii.
czytaj więcej
11 Lutego 2014

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii przy budowie Zespołu Rekreacyjno-Wypoczynkowego w Kamieniu Śląskim

W dwóch dużych obiektach w Kamieniu Śląskim - w Zespole Turystyczno-Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym Caritas Diecezji Opolskiej Sebastianeum Silesiacum oraz w tamtejszym pałacu mieszczącym Centrum Kultury i Nauki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego - zrealizowano dwa projekty instalacji układu solarnego i pomp ciepła na potrzeby przygotowania ciepłej wody użytkowej i technologicznej.
czytaj więcej