Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

01 Maja 2022

INIDENS - nowy kocioł kondensacyjny marki De Dietrich

Firma BDR Thermea włączyła do swojej oferty nowe urządzenie - naścienny gazowy kocioł kondensacyjny Inidens. Jest to pierwszy kocioł marki De Dietrich wykonany w technologii H2 Ready - przystosowany do spalania gazu z domieszką 20% wodoru. Seria Inidens to dwie jednostki dwufunkcyjne (20/24 MI o mocy 5,2-21,8 kW oraz 24/28 MI o mocy 6,3-26,1 kW) i jedna jednofunkcyjna (o mocy 6,3-26,1 kW), dostępna także w pakiecie z emaliowanym podgrzewaczem c.w.u. o pojemności 100 l do ustawienia pod kotłem.
czytaj więcej
05 Października 2021

OGRZEWANIE KLIMATYZACJA WENTYLACJA w jednym.

Sezon grzewczy za nami a przed nami gorące lato. W obecnej chwili nie myślimy o ogrzewaniu a bardziej skupiamy się na klimatyzacji. Dotyczy to zarówno domów mieszkalnych jak i kościołów. Analizując budownictwo sakralne w Polsce to wyraźnie widać że dominują kościoły budowane z ciężkiego kamienia lub cegły w których w sezonie letnim panuje przyjemny chłód natomiast w sezonie zimowym ten chłód nam doskwieram. W tym przypadku jesteśmy głownie zainteresowani ogrzewaniem na zimę i sprawną wentylacją na lato. Mamy wiele kościołów drewnianych w których to z kolei latem doskwiera upał.
czytaj więcej
15 Czerwca 2021

Jak działa ogrzewanie nadmuchowe? Realizacje – Thermico.pl

Systemy ogrzewania nadmuchowego świetnie komponują się z trendami nowoczesnej architektury. Duże tarasowe okna pozwalają na doświetlenie wnętrza światłem naturalnym, ale jednocześnie utrudniają montaż tradycyjnych grzejników, które zasilane są podgrzewaną wodą. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że idea nowoczesnej architektury kłóci się z montowaniem grzejników na ścianach, gdyż te ograniczają przestrzeń i jednocześnie możliwości aranżacji wystroju wnętrza.
czytaj więcej
11 Maja 2021

Nowoczesne ogrzewanie kościołów – Thermico.pl

Ogrzewanie stanowi jeden z ważniejszych wydatków jakie musimy ponosić w związku z użytkowaniem budynków. I nie ma tu większego znaczenia, czy jest to budynek mieszkalny, przeznaczony na usługi i produkcję, czy też budowla o przeznaczeniu publicznym
czytaj więcej
20 Stycznia 2021

Automatik Elektrociepło - 25 lat na rynku branży grzewczej

Automatik Elektrociepło od 25 lat jesteśmy obecni na rynku branży grzewczej specjalizujemy się w systemach ogrzewania elektrycznego. W ostatnich latach coraz częściej łączymy nasze rozwiązania grzewcze z odnawialnymi źródłami energii - panelami fotowoltaicznymi oraz prądem z tanich taryf.
czytaj więcej
14 Października 2020

Ogrzewanie i wentylacja w kościołach

Podtoruńska parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Osieku nad Wisłą, dzięki uzyskanym środkom w ramach projektu RPO na wsparcie prac termomodernizacyjnych wykonała modernizację budynku kościoła. Zakres prac obejmował również montaż nowego podłogowego ogrzewania akumulacyjnego, poprawa wentylacji oraz instalacja paneli fotowoltaicznych jako źródło taniej energii.
czytaj więcej
30 Stycznia 2020

Modernizacja ogrzewania w kościele

Ogrzewanie w kościele stanowi jeden z ważniejszych aspektów mających bezpośredni wpływ na komfort osób duchownych i wiernych podczas uroczystości kościelnych. Specyfiką obiektów sakralnych jest to, że w czasie zimowych pór roku budynek jest najczęściej bardzo słabo ogrzany, latem zaś w środku panują gorąco i duchota. Z pewnością też niejednej osobie zadrżała ręka przy opłacaniu rachunku za sezon grzewczy w kościele. Wysokie opłaty tłumaczymy wciąż rosnącymi cenami za energię i podgrzewanie wody do tradycyjnych systemów grzewczych.
czytaj więcej
20 Stycznia 2020

Ogrzewanie nadmuchowe dla kościołów

Ogrzewanie stanowi jeden z ważniejszych wydatków jakie musimy ponosić w związku z użytkowaniem budynków. I nie ma tu większego znaczenia, czy jest to budynek mieszkalny, przeznaczony na usługi i produkcję, czy też budowla o przeznaczeniu publicznym. Rozwój technologii w budownictwie sprawił, że i ten segment rynku – związany z ogrzewaniem –wzbogacił się o nowe, wcześniej w Polsce nieznane lub niestosowane, sposoby na zapewnienie odpowiednich temperatur w pomieszczeniach i całych budynkach.
czytaj więcej
20 Listopada 2019

Chroń swój kościół przed zimnem i wilgocią

Podtoruńska parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Osieku nad Wisłą, dzięki uzyskanym środkom w ramach projektu RPO na wsparcie prac termomodernizacyjnych wykonała modernizację budynku kościoła w zakresie montażu energooszczędnego ogrzewania akumulacyjnego, poprawy wentylacji oraz instalacji paneli fotowoltaicznych. Automatik Elektrociepło firma specjalizująca się od ponad 20-stu lat w branży grzewczej, podjęła się prac w parafii w Osieku. Obiekty sakralne są bardzo wymagającą architekturą, do każdego projektu należy dołożyć należytą staranność, aby osiągnąć wcześniejsze założenia.
czytaj więcej
28 Sierpnia 2019

Ogrzewanie nadmuchowe coraz popularniejsze - wywiad z Rafałem Kulasem, właścicielem firmy THERMICO

Ogrzewanie stanowi jeden z ważniejszych wydatków jakie musimy ponosić w związku z użytkowaniem budynków. I nie ma tu większego znaczenia, czy jest to budynek mieszkalny, przeznaczony na usługi i produkcję, czy też budowla o przeznaczeniu publicznym. Rozwój technologii w budownictwie sprawił, że i ten segment rynku – związany z ogrzewaniem – wzbogacił się o nowe, wcześniej w Polsce nieznane lub niestosowane, sposoby na zapewnienie odpowiednich temperatur w pomieszczeniach i całych budynkach.
czytaj więcej
1  2