Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

29 Grudnia 2022

Grupa BDR Thermea ogrzewa zabytkowe domy za pomocą 100% kotłów wodorowych, w ramach pierwszego na świecie programu pilotażowego

Kotły na czysty wodór, produkowane przez niderlandzką markę Remeha należącą do BDR Thermea Group, dostarczają wodór za pośrednictwem istniejącej sieci gazu ziemnego. BDR Thermea Group, wiodący producent inteligentnych systemów cieplnych m.in. marki De Dietrich, 1 grudnia br. uruchomił pierwszy na świecie program pilotażowy wykorzystujący w 12 zamieszkanych domach kotły zasilane w 100% wodorem. Wodór dostarczany jest przez istniejącą sieć gazu ziemnego.
czytaj więcej
30 Listopada 2022

BDR Thermea: pierwszy w historii kocioł na czysty wodór do zastosowań komercyjnych gotowy do testów

Grupa BDR Thermea, wiodący producent inteligentnych rozwiązań w zakresie urządzeń grzewczych, przygotowuje się do pierwszych praktycznych testów kotłów na czysty wodór do zastosowań komercyjnych. Jest to kolejny ważny krok w planie transformacji energetycznej BDR Thermea po udanych testach kotłów wodorowych do użytku domowego, które firma prowadzi w Europie od 2019 roku. Kotły na czysty wodór umożliwią użytkownikom komercyjnym wykorzystanie niesamowitego potencjału wodoru niezależnie od tego, czy są używane samodzielnie czy w konfiguracji hybrydowej z pompą ciepła.
czytaj więcej
30 Listopada 2022

Nowe pakiety z kotłami z serii INIDENS

W ofercie De Dietrich pojawiły się nowe pakiety bazujące na kotłach serii Inidens oraz regulatorach pokojowych (on/off) w wersji przewodowej AD247P i bezprzewodowej AD248P. Dostępna jest również opcja z podgrzewaczem c.w.u. SR100MG o pojemności 100 litrów.
czytaj więcej
30 Listopada 2022

BDR Thermea uruchamia pilotażowe ogrzewanie wodorowe w Niemczech

Czysty wodór przepływa obecnie rurociągami gazu ziemnego w Holzwickede w Niemczech, ogrzewając trzy nieruchomości komercyjne. W ramach pierwszego w kraju, pilotażowego projektu H2HoWI firma BDR Thermea połączyła siły z regionalnym operatorem sieci Westnetz i przedsiębiorstwem użyteczności publicznej Westenergie, testując technologię i infrastrukturę potrzebną do transformacji energetycznej.
czytaj więcej
06 Września 2022

OGRZEWANIE KLIMATYZACJA WENTYLACJA w jednym.

Sezon grzewczy za nami a przed nami gorące lato. W obecnej chwili nie myślimy o ogrzewaniu a bardziej skupiamy się na klimatyzacji. Dotyczy to zarówno domów mieszkalnych jak i kościołów. Analizując budownictwo sakralne w Polsce to wyraźnie widać że dominują kościoły budowane z ciężkiego kamienia lub cegły w których w sezonie letnim panuje przyjemny chłód natomiast w sezonie zimowym ten chłód nam doskwieram. W tym przypadku jesteśmy głownie zainteresowani ogrzewaniem na zimę i sprawną wentylacją na lato. Mamy wiele kościołów drewnianych w których to z kolei latem doskwiera upał.
czytaj więcej
01 Maja 2022

INIDENS - nowy kocioł kondensacyjny marki De Dietrich

Firma BDR Thermea włączyła do swojej oferty nowe urządzenie - naścienny gazowy kocioł kondensacyjny Inidens. Jest to pierwszy kocioł marki De Dietrich wykonany w technologii H2 Ready - przystosowany do spalania gazu z domieszką 20% wodoru. Seria Inidens to dwie jednostki dwufunkcyjne (20/24 MI o mocy 5,2-21,8 kW oraz 24/28 MI o mocy 6,3-26,1 kW) i jedna jednofunkcyjna (o mocy 6,3-26,1 kW), dostępna także w pakiecie z emaliowanym podgrzewaczem c.w.u. o pojemności 100 l do ustawienia pod kotłem.
czytaj więcej
15 Czerwca 2021

Jak działa ogrzewanie nadmuchowe? Realizacje – Thermico.pl

Systemy ogrzewania nadmuchowego świetnie komponują się z trendami nowoczesnej architektury. Duże tarasowe okna pozwalają na doświetlenie wnętrza światłem naturalnym, ale jednocześnie utrudniają montaż tradycyjnych grzejników, które zasilane są podgrzewaną wodą. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że idea nowoczesnej architektury kłóci się z montowaniem grzejników na ścianach, gdyż te ograniczają przestrzeń i jednocześnie możliwości aranżacji wystroju wnętrza.
czytaj więcej
11 Maja 2021

Nowoczesne ogrzewanie kościołów – Thermico.pl

Ogrzewanie stanowi jeden z ważniejszych wydatków jakie musimy ponosić w związku z użytkowaniem budynków. I nie ma tu większego znaczenia, czy jest to budynek mieszkalny, przeznaczony na usługi i produkcję, czy też budowla o przeznaczeniu publicznym
czytaj więcej
20 Stycznia 2021

Automatik Elektrociepło - 25 lat na rynku branży grzewczej

Automatik Elektrociepło od 25 lat jesteśmy obecni na rynku branży grzewczej specjalizujemy się w systemach ogrzewania elektrycznego. W ostatnich latach coraz częściej łączymy nasze rozwiązania grzewcze z odnawialnymi źródłami energii - panelami fotowoltaicznymi oraz prądem z tanich taryf.
czytaj więcej
14 Października 2020

Ogrzewanie i wentylacja w kościołach

Podtoruńska parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Osieku nad Wisłą, dzięki uzyskanym środkom w ramach projektu RPO na wsparcie prac termomodernizacyjnych wykonała modernizację budynku kościoła. Zakres prac obejmował również montaż nowego podłogowego ogrzewania akumulacyjnego, poprawa wentylacji oraz instalacja paneli fotowoltaicznych jako źródło taniej energii.
czytaj więcej
1  2