Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

15 Maja 2024

Nowoczesny gazowy kocioł kondensacyjny MCR4 – przełom w efektywności i komforcie

Marka De Dietrich wprowadza na rynek nowy model gazowego kotła kondensacyjnego MCR4, zaprojektowanego z myślą o zapewnieniu maksymalnej wydajności i oszczędności dla domów jednorodzinnych. Wybierz zintegrowane nowoczesne technologie oraz niezawodność wykonania.

Kocioł MCR4 - wyjątkowa trwałość i niezawodność

Nowy model kondensacyjnego kotła gazowego MCR4 marki De Dietrich posiada:

 • Wymiennik główny ze stali nierdzewnej o wysokiej sprawności, który umożliwia łatwy dostęp do komory spalania oraz zapewnia wytrzymałość i długą żywotność.

 • Wysokojakościową pompę obiegową z magistralą komunikacyjną LIN-BUS, pozwalającą na elastyczną transmisję danych oraz usprawniającą diagnostykę i wykrywanie awarii.

 • Mosiężny moduł hydrauliczny gwarantujący niezawodność i trwałość.

 • 2-częściowy syfon kondensatu z łatwo demontowalną częścią roboczą, który ułatwia czyszczenie oraz tacę ociekową chroniącą wnętrze kotła przed ewentualnym zalaniem jego elektroniki.

Komfort i oszczędność przez cały czas użytkowania

Kocioł MCR4 został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu najwyższego komfortu użytkowników. Precyzyjnie dopasowuje produkcję ciepła do bieżącego zapotrzebowania, co znacząco obniża koszty eksploatacji i wpływa na zwiększenie sprawności energetycznej całego systemu ogrzewania. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się nie tylko ciepłem, ale też niższymi rachunkami za energię.

Filary Twojego komfortu – kocioł gazowy MCR4 jest:

 • OSZCZĘDNY – modulacja od 10 do 100%, gwarantuje zwiększoną wydajność i dłuższą żywotność kotła.

 • DYSKRETNY – kompaktowa obudowa z dodatkowym wytłumieniem sprawi, że nie odczujesz jego obecności.

 • UNIWERSALNY – kompletny typoszereg, w którym znajdziesz kotły 1-funkcyjne, 2-funkcyjne i z zasobnikiem, spełni indywidualne potrzeby użytkownika.

 • SMART – nowa intuicyjna konsola sterownicza kompatybilna z inteligentnym termostatem pokojowym SMART TC°, który umożliwi połączenie z Wi-Fi i zdalną kontrolę pracy instalacji za pomocą smartfonu lub tabletu.

Nowoczesne sterowanie i inteligentne zarządzanie

E-Pilot, czyli nowoczesna konsola sterownicza z wbudowaną automatyką pogodową, gwarantuje łatwy dostęp do parametrów kotła. Kompatybilność z inteligentnym termostatem pokojowym SMART TC° oraz możliwość zdalnego sterowania przez aplikację De Dietrich Smart umożliwia użytkownikom pełną kontrolę nad systemem grzewczym, gdziekolwiek się znajdują. Dzięki wykorzystaniu termostatu SMART TC° i jego aplikacji:

 • Zarządzaj wieloma strefami grzewczymi.

 • Przygotuj indywidualne harmonogramy pracy systemu grzewczego.

 • Ustaw temperaturę oraz program ciepłej wody użytkowej.

 • Monitoruj zużycie energii.

 • Otrzymuj ostrzeżenia o nieprawidłowym działaniu wysyłane bezpośrednio na smartfon.

 • Zintegruj kocioł za pomocą aplikacji De Dietrich Smart z asystentem głosowym Amazon Alexa lub Google Home.

Ułatwienia dla instalatora

Kocioł gazowy MCR4 nie tylko zapewnienia komfort użytkownikom, ale także ułatwia pracę instalatora. Szybką instalację oraz bezproblemowy serwis zapewnia:

 • Gas Adaptive System – elektroniczny system kontroli spalania (GAS), który optymalizuje czas pierwszego uruchomienia i czynności serwisowych, umożliwia automatyczną kontrolę spalania i dostosowuje pracę kotła w zależności od kategorii gazu E, Lw, Ls lub Butan/Propan.

 • Moduł hydrauliczny wykonany z mosiądzu, gwarantuje dłuższą wytrzymałość i minimalizuje ryzyko uszkodzeń mechanicznych powstałych podczas czynności serwisowych.

 • E-Pilot (platforma regulacyjna BDR) – konsola sterownicza z wbudowaną automatyką pogodową i z intuicyjnym interfejsem zapewnia łatwy dostęp do wszystkich parametrów regulacyjnych kotła.

 • Płytka rozszerzeń SCB-17B – opcjonalny element wyposażenia do bezpośredniej zabudowy w kotle, umożliwia zarządzanie dodatkowym obiegiem grzewczym bez konieczności używania zewnętrznych regulatorów.

Wyjątkowa oferta rozszerzonej gwarancji

Wierzymy w jakość i trwałość oferowanych przez nas produktów, dlatego objęliśmy serię kotłów MCR4 rozszerzoną gwarancją. Skorzystaj z 5-letniej gwarancji na kocioł i aż 8-letniej na wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej! Zyskaj niezawodne urządzenie, które zapewni komfort cieplny przez lata. Więcej o rozszerzonej gwarancji znajdziesz na naszej stronie.

 

O Grupie BDR Thermea, producencie marek De Dietrich i Baxi

Grupa BDR Thermea jest wiodącym producentem inteligentnych rozwiązań grzewczych dla gospodarstw domowych i na użytek komercyjny. Firma zatrudnia ponad 6200 osób i działa w ponad 100 krajach na całym świecie. Grupa BDR Thermea, która w 2021 roku zrealizowała obrót na poziomie 2,1 mld euro, obsługuje klientów pod renomowanymi, wiodącymi na rynku markami, takimi jak BAXI, De Dietrich, Remeha, Brötje, Chappée i Baymak. Więcej na: www.dedietrich.pl.


KONTAKT DLA MEDIÓW:

Alicja Bar

PR&Marketing Manager LET PR  536 929 275