Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

Firmy rekomendowane dla parafii i zakonów

Twoje konto

Polecamy

14 Listopada 2012

Relacja z Konferencji Obiekty Sakralne w Białymstoku 26.04.2012

Konferencje organizowane przez firmę Operante, zdaniem wszystkich uczestników, ułatwiają porozumienie i wymianę doświadczeń w wielu trudnych kwestiach budowlano-remontowych.
Dla wielu wystawców to jedyna forma reklamy, którą stosują. Dla wielu duchownych  to jedyne miejsce, gdzie mogą uzyskać bezpłatną poradę w sprawach związanych z remontem, zdobywaniem środków na finansowanie renowacji, czy praktycznych rozwiązań, które mogą zastosować w kościołach i domach parafialnych.. Tak też było w Białymstoku. W spotkaniu uczestniczyło aż 80 księży ze 115 zarejestrowanych w tamtym rejonie parafii! 
    Remont kuchni, instalacja windy, odnowienie elewacji – to tylko niektóre problemy z którymi muszą się zmierzyć gospodarze parafii, zakonów -  i gdyby nie takie konferencje, jak ta, organizowana przez firmę Operante, musieliby długo szukać pomocy. – Bo co innego przeczytać reklamę, czy notkę w Internecie, a co innego spotkać się z przedstawicielami firm, porozmawiać, podyskutować nad najlepszymi rozwiązaniami. To jest świetny pomysł – podkreśla ks. Zbigniew Gwiazdowski, kustosz Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku. Takie konferencje zapoznają nas z rynkiem, z którego musimy korzystać w wielu trudnych sytuacjach – dodaje.
   Spotkanie zarówno dla wystawców, ekspertów jak i dla odbiorców – sióstr zakonnych, proboszczów, to nie tylko okazja do uzyskania skutecznych porad, ale i szansa na znalezienie dobrej oferty.
- Każda forma dotarcia do duchownych poszukujących rozwiązań w zakresie budowy i renowacji obiektów sakralnych jest dobra, a ta zaproponowana przez firmę Operante daje możliwość spotkania, poinformowania i odpowiedzenia na wszystkie pytania – podkreśla Natalia Pawłowska z firmy Keim, która zajmuje się sprzedażą farb i tynków mineralnych dla obiektów sakralnych. I o tym właśnie mówiła podczas konferencji  w Białymstoku. – Ta oferta powinna zainteresować słuchaczy – zauważa. - Nasze produkty są nie tylko świetnej jakości, ale i trwałe. Jeśli się ich użyje do remontu np. elewacji, ma się spokój na minimum 20 lat!
Dlatego pomysł firmy Operante cieszy się wielką popularnością. Tematy wykładów i indywidualnych konsultacji są zawsze dostosowane do odbiorców. W programie konferencji białostockiej znalazły się m.in. możliwości finansowania remontów i konserwacji, uzyskanie dotacji i możliwości obniżenia opłat za energię. Uczestnicy mieli także możliwość wylosowania cennej nagrody: wielofunkcyjnego urządzenia do drukowania, kopiowania i faksowania, ufundowanego przez organizatora.