Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

Wyszukaj firmę
w e-Katalogu

Polecamy

 

31 Maja 2019

Biblia – droga do Życia

Szanowni Państwo, Biblia, jako kierowane przez wieki historii zaproszenie na Drogę prowadzącą do Jezusa Chrystusa, jest czwartym, ostatnim z zaplanowanych „kroków” wprowadzających na drogę chrześcijańskiego życia. Nie tylko „teoretycznego poznania chrześcijaństwa”, ale wejścia ścieżkami swojego życia na drogę, jaką jest Jezus Chrystus. Księgi biblijne zawierają klucz do odczytania wydarzeń relacji między Bogiem, Panem świata, a ludźmi wszystkich czasów – historii stworzenia i odkupienia od grzechu.
czytaj więcej
24 Maja 2019

Zmartwychwstał, nie ma Go tu! Jest żywy na zawsze!

Wydawnictwo KONTRAST przekazuje w Państwa ręce książkę przybliżającą rzeczywistość Zmartwychwstania Pana naszego, Jezusa Chrystusa. Więcej, książkę wprowadzającą w tę rzeczywistość. Zmartwychwstał, nie ma Go tu! Jest żywy na zawsze. Autorem jest włoski biblista, jezuita Francesco Rossi de Gasperis; tłumaczem o. Andrzej Koprowski sj. Wychodząc naprzeciw pragnieniu wielu Osób pogłębienia refleksji nad chrześcijaństwem i postawami opartymi o wiarę, podjęliśmy decyzję publikacji czterech tomów, niejako „czterech kroków”.
czytaj więcej
17 Maja 2019

Nowe odczytanie codzienności. Teksty wschodnich i zachodnich Ojców Kościoła

Znać Ojców znaczy przybliżyć się do Boga Ojców. Nie dadzą nam oni, co prawda, odpowiedzi na problemy naszych czasów, tę sami musimy dać; nie zwolnią nas z odpowiedzialności odczytywania Ewangelii w kontekście współczesności, czyniąc z niej program swojego życia. Stanowią jednak skuteczną pomoc na tej drodze. Teksty wczesnochrześcijańskie pokazują nam Kościół pierwszych wieków, wprowadzają w styl i rozumienie obecności w Kościele, wejście poprzez Kościół i w Kościele na drogę, jaką jest Jezus Chrystus.
czytaj więcej
10 Maja 2019

Na skrzyżowaniu dróg (Ekklesia). Jak Jezus Chrystus dla nas tworzył swój Kościół

Na skrzyżowaniu dróg (Ekklesia). Jak Jezus Chrystus dla nas tworzył swój Kościół – to publikacja o Kościele. Książka, która swoją formą przypomina album, przedstawia zamysł Boga względem człowieka, wyrażający się w nieustannym proponowaniu mu drogi odkupienia, by podążając nią, mógł on po-wrócić do zażyłości ukazanej w Księdze Rodzaju i by ponownie odnalazł się odpowiedzialnym za ład w Bożym świecie. Punktem kulminacyjnym tej Boskiej propozycji jest osoba Jezusa Chrystusa i Jego dzieło.
czytaj więcej
10 Maja 2019

Czy potrafimy przepowiadać Ewangelię współcześnie? Cykl „Fundamenty chrześcijaństwa”

Parafie są miejscem, gdzie na różne sposoby staramy się przybliżyć Osobę Jezusa Chrystusa, Ewangelię, Kościół jako wspólnotę wiary; przełamać anonimowość środowiska społecznego. Wiele osób świeckich, też część młodzieży, jest coraz bardziej wrażliwa na te treści, ale potrzebuje informacji. Szczególną okazją jest katecheza, przygotowanie rodziców do chrztu i bierzmowania ich dzieci; katecheza dorosłych; duszpasterstwo akademickie. Próbą wyjścia na przeciw jest seria czterech książek, niejako czterech kroków.
czytaj więcej
22 Lutego 2019

Historia zapisana w płytkach.

Płytki odtwarzane są zgodnie z historycznymi wymogami. Identyczne pod względem kolorystyki, formy, wielkości i charakteru jak oryginalne, dzięki czemu są żywą repliką płytek podłogowych i ściennych. Fabryki niemieckie produkują jednokolorowe płytki ścienne z powierzchnią craquele, płytki zdobione – bordiury, płytki narożnikowe, cokoły, płytki gresowe jedno- i wielokolorowe, płytki sześcio- i ośmiokątne ze wstawkami oraz płytki stopnicowe.
czytaj więcej
23 Stycznia 2019

Nowe rozwiązania sanitarne w remontach obiektów zabytkowych

Adaptacja obiektów zabytkowych do nowych funkcji lub przeprowadzanie w nich remontów jest dziś zjawiskiem powszechnym. Wymogi funkcjonalne ciągle się zmieniają, a budowle – nie, tym bardziej, jeśli zabiegamy o to, by zabytek utrzymywał swoją pierwotną, autentyczną formę. Im starsza budowla tym dostosowanie do nowych funkcji wymaga poważniejszych ingerencji modernizacyjnych. Wzrastają tym samym sprzeczności pomiędzy kluczowymi w konserwacji zabytków dążeniami do zachowania ich autentyzmu i integralności, a koniecznymi przekształceniami dostosowującymi je do nowych funkcji.
czytaj więcej
10 Października 2018

Systemy ogrzewania nadmuchowego

Thermico to przedsiębiorstwo, które w ciągu dekady swojej działalności wyspecjalizowało się w projektowaniu, produkcji oraz montażu nowoczesnych i ekologicznych systemów ogrzewania nadmuchowego w obiektach sakralnych. Ogrzewanie nadmuchowe w kościele Nabyte doświadczenie wskazuje, że ogrzewanie nadmuchowe doskonale sprawdza się w dużych przestrzeniach kościołów i kaplic. Zaawansowane technologicznie urządzenia zapewniają możliwość szybkiego ogrzania wnętrza budynków do wymaganej temperatury.
czytaj więcej
28 Lipca 2018

Ekonomiczne i skuteczne ogrzewanie kościołów

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska oraz konsultacji z ekspertem podczas konferencji „Obiekty Sakralne” w Poznaniu, 5 września 2018 w Muzeum Archidiecezjalnym. Automatik Elektrociepło - posiadamy ponad 20-letnie doświadczenie w branży grzewczej - ogrzewanie elektryczne. Nasza firma zyskała uznanie licznych klientów dzięki kompleksowej obsłudze od doradztwa poprzez projekt, pomoc formalną u dostawcy energii, profesjonalne wykonawstwo całości systemu grzewczego oraz obsługę serwisową.
czytaj więcej
23 Maja 2018

E-grit – najlepszy do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni

E-grit to nowoczesne, ekologiczne ścierniwo wytwarzane w procesie kruszenia specjalnie przygotowanego szkła. Jego wyjątkowe właściwości pozwalają na zastosowanie go w bardzo wielu specjalistycznych pracach obejmujących czyszczenie, matowienie i usuwanie osadów, sprawiając, że z powodzeniem może ono być używane jako skuteczniejsza i bezpieczniejsza alternatywa do piaskowania.
czytaj więcej
1  2  3  4  5