Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

Wyszukaj firmę
w e-Katalogu

Polecamy

 

22 Lutego 2019

Historia zapisana w płytkach.

Płytki odtwarzane są zgodnie z historycznymi wymogami. Identyczne pod względem kolorystyki, formy, wielkości i charakteru jak oryginalne, dzięki czemu są żywą repliką płytek podłogowych i ściennych. Fabryki niemieckie produkują jednokolorowe płytki ścienne z powierzchnią craquele, płytki zdobione – bordiury, płytki narożnikowe, cokoły, płytki gresowe jedno- i wielokolorowe, płytki sześcio- i ośmiokątne ze wstawkami oraz płytki stopnicowe.
czytaj więcej
23 Stycznia 2019

Nowe rozwiązania sanitarne w remontach obiektów zabytkowych

Adaptacja obiektów zabytkowych do nowych funkcji lub przeprowadzanie w nich remontów jest dziś zjawiskiem powszechnym. Wymogi funkcjonalne ciągle się zmieniają, a budowle – nie, tym bardziej, jeśli zabiegamy o to, by zabytek utrzymywał swoją pierwotną, autentyczną formę. Im starsza budowla tym dostosowanie do nowych funkcji wymaga poważniejszych ingerencji modernizacyjnych. Wzrastają tym samym sprzeczności pomiędzy kluczowymi w konserwacji zabytków dążeniami do zachowania ich autentyzmu i integralności, a koniecznymi przekształceniami dostosowującymi je do nowych funkcji.
czytaj więcej
10 Października 2018

Systemy ogrzewania nadmuchowego

Thermico to przedsiębiorstwo, które w ciągu dekady swojej działalności wyspecjalizowało się w projektowaniu, produkcji oraz montażu nowoczesnych i ekologicznych systemów ogrzewania nadmuchowego w obiektach sakralnych. Ogrzewanie nadmuchowe w kościele Nabyte doświadczenie wskazuje, że ogrzewanie nadmuchowe doskonale sprawdza się w dużych przestrzeniach kościołów i kaplic. Zaawansowane technologicznie urządzenia zapewniają możliwość szybkiego ogrzania wnętrza budynków do wymaganej temperatury.
czytaj więcej
28 Lipca 2018

Ekonomiczne i skuteczne ogrzewanie kościołów

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska oraz konsultacji z ekspertem podczas konferencji „Obiekty Sakralne” w Poznaniu, 5 września 2018 w Muzeum Archidiecezjalnym. Automatik Elektrociepło - posiadamy ponad 20-letnie doświadczenie w branży grzewczej - ogrzewanie elektryczne. Nasza firma zyskała uznanie licznych klientów dzięki kompleksowej obsłudze od doradztwa poprzez projekt, pomoc formalną u dostawcy energii, profesjonalne wykonawstwo całości systemu grzewczego oraz obsługę serwisową.
czytaj więcej
23 Maja 2018

E-grit – najlepszy do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni

E-grit to nowoczesne, ekologiczne ścierniwo wytwarzane w procesie kruszenia specjalnie przygotowanego szkła. Jego wyjątkowe właściwości pozwalają na zastosowanie go w bardzo wielu specjalistycznych pracach obejmujących czyszczenie, matowienie i usuwanie osadów, sprawiając, że z powodzeniem może ono być używane jako skuteczniejsza i bezpieczniejsza alternatywa do piaskowania.
czytaj więcej
30 Kwietnia 2018

Relikwiarze Jana Pawła II dostępne na rynku

Papież Jan Paweł II jest jednym z najbardziej zapamiętanych papieży w czasach współczesnych. Pomógł kościołowi katolickiemu przejść przez najbardziej burzliwe czasy i zapewnił mu wyraźne stanowisko moralne. Wskazał dobry kierunek. Odegrał także ważną rolę w przejściu od komunizmu do większej demokracji w Europie Wschodniej. Nic więc dziwnego, że każdy Polak mocno nosi pamięć o tym wielkim papieżu w swoim sercu, a liczne relikwiarze pozwalają namacalnie uwiecznić jego dzieło.
czytaj więcej
03 Kwietnia 2018

Histolith – ponad 120 lat doświadczeń firmy Caparol

Nasza historia zaczęła się w XIX wieku. Założyciel i właściciel firmy Deutsche Amphibolin-Werke, Robert Murjahn, już w roku 1895 wynalazł farbę do fasad, której nadał nazwę Murjahns Anstrich-Pulver. Spoiwami w tym produkcie były wapno i kazeina. Zastosowany przez Murjahna mineralny wypełniacz przyczynił się do znakomitej odporności na warunki klimatyczne oraz do trwałości barw. Sprzedaż farby Murjahns Anstrich-Pulver przekroczyła wszelkie oczekiwania. Farbę tę stosowano nie tylko do zabezpieczania i zdobienia budynków mieszkalnych i komercyjnych, lecz również do budynków reprezentacyjnych.
czytaj więcej
27 Marca 2018

Omega System – ramowe rozwiązania dla obiektów sakralnych

Projektowanie wnętrz obiektów sakralnych od wieków cieszyło się mianem profesji o najwyższym prestiżu. Dziś stajemy w obliczu zupełnie nowych możliwości. Nadszedł czas, kiedy kościoły i przykościelne muzea, biblioteki, ogrody pełnią nie tylko funkcje modlitewne, ale też informacyjne oraz edukacyjne. Trzeba jednak pogodzić sacrum miejsca z przesłaniem wystawy. Jak to zrobić, wiedzą najlepiej przedstawiciele firmy Omega System.
czytaj więcej
27 Lutego 2018

Siostra Cristina Scuccia - zwyciężczyni The Voice of Italy

Siostra Cristina to zwyciężczyni programu „The Voice of Italy” (włoska wersja polskiego „The Voice of Poland”), uzyskując 62 procent głosów. Skradła i nasze serca, dlatego, pomimo tematyki nieco odbiegającej od naszego portalu, chcemy się podzielić z Wami jej twórczością. Siostra Cristina Scuccia od 2010 roku należy do zgromadzenia Orsoline della Sacra Famiglia, jednej z gałęzi rodziny urszulańskiej. W lipcu 2016 roku zaśpiewała dla pielgrzymów w Krakowie z okazji Światowych Dni Młodzieży.
czytaj więcej
07 Lutego 2018

Szlak Maryjny – Światło ze Wschodu

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie jest jednym z partnerów projektu „Szlak Maryjny - Światło ze Wschodu” („Svätomariánska púť - Svetlo z východu”) realizowanego w ramach programu Interreg Polska-Słowacja. „Światło ze Wschodu” to projekt, którego liderem jest Kraj Preszowski na Słowacji, wspierany przez dwunastu partnerów z Polski i Słowacji. Celem przedsięwzięcia jest stworzenie oraz promocja szlaku pielgrzymkowego wiodącego po polskich i słowackich obiektach sakralnych - miejscach kultu Maryjnego.
czytaj więcej
1  2  3  4  5