Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

E-katalog firm rekomendowanych dla parafii i zakonów

Polecamy

Caparol Polska Sp. z o.o.

02-801 Warszawa
Puławska 393
Telefon: 22 544 20 40
Tel. kom: 606 463 653

Firma znajduje się w kategoriach:

  • Konserwacja i Renowacja / Farby i tynki
  • Konserwacja i Renowacja / Konserwacja i renowacja drewna
  • Wykańczanie i urządzanie / Chemia budowlana
  • Wykańczanie i urządzanie / Elewacje
  • Wykańczanie i urządzanie / Podłogi i posadzki
Caparol Polska sp. z o.o. – firma należąca do grupy DAW
Deutsche Amphibolin-Werke von Robert Murjahn Stiftung & Co KG.
Przewodniczącym Zarządu Grupy DAW jest Dr Ralf Murjahn

W roku 1885. Eduard Murjahn, kupiec z Hamburga znalazł złoża amfiboli w regionie Onewald  i opracował proces użycia tego materiału do produkcji farb i tynków nazywając swój produkt „Amphibolin”. Jego syn Robert kontynuował pracę ojca zakładając w roku 1895 firmę "Deutsche Amphibolin-Werke von Robert Murjahn" w Ober-Ramstadt (k. Frankfurtu nad Menem). Obecnie firma DAW zatrudnia ponad 4,5 tysiąca pracowników i jest właścicielem wielu firm produkujących materiały budowlane w Europie, w tym min. firmy Caparol Polska Sp. z o.o.

Wszechstronna oferta rynkowa:
Program produkcyjny DAW/Caparol obejmuje: farby silikatowe, farby wapienne, farby krzemoorganiczne i dyspersyjne, tynki renowacyjne i dekoracyjne, lekkie tynki podkładowe i nawierzchniowe, masy szpachlowe, środki gruntujące, lazury ścienne krzemianowe i dyspersyjne, lakiery alkidowe, lakiery akrylowe, olejne farby do drewna, impregnaty hydrofobizujące, i wiele, wiele innych. Firma specjalizuje się w produktach do fasad.

Z poszanowania dla ponad 120-letniej tradycji
Dla zapewnienia lepszej obsługi rynku obiektów historycznych i sakralnych firma wprowadziła w 2000 roku linię produktową Histolith, która zapewnienia bezpieczeństwo obiektom zabytkowym i sakralnym poprzez dobór odpowiedniej technologii renowacyjnej i propozycje fachowego wykonawstwa. Jesteśmy przekonani, że wiedza i doświadczenie, jakie przekazujemy naszym partnerom, są najlepszą inwestycją w długotrwałe relacje biznesowe.

Ważniejsze realizacje:
Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu; Kościół OO. Franciszkanów w Jarosławiu; Kościół pw. Opatrzności Bożej w  Bielsku-Białej; Klasztor Jasna Góra w Częstochowie: biblioteka oraz pokoje królewskie; Cerkiew drewniana św. Apostoła Jakuba w Łosince; Cerkiew drewniana Opieki Matki Bożej w Puchłach; Dom Biskupi i klasztor OO. Jezuitów w Toruniu; Zespół klasztorny OO. Bazylianów w Przemyślu; Katedra Chrystusa Króla w Katowicach; Cerkiew pw. św. Barbary w Milejczycach;

Pałac Lubomirskich w Białymstoku; Pałac Lubomirskich w Przemyślu-Bakończycach; Ratusz miejski w Chełmnie; Teatr Narodowy w Cieszynie, Muzeum Narodowe w Warszawie; Zespół kamienic w Gdańsku; Ratusz w Iławie; Kościół poklasztorny w Kcyni; Pałac Lubomirskich w Lublinie; Budynek Trybunału Koronnego oraz ratusz miejski; Zespół pałacowy w Mosznie; Ratusz w Namysłowicach; Cerkiew w Nowoberezowie; Urząd Miejski w Oławie; Waga miejska w Poznaniu; Kościół OO. Dominikanów w Przemyślu; Bank PKO w Przemyślu; Pałac w Rogalinie; Ratusz i Podkarpacka Kasa Chorych w Rzeszowie; Rynek i kamienica „Pod Hermesem” w Świdnicy; południowa fasada ratusza, Russenhof, terrarium we Wrocławiu; Pałac w Walewicach; Cerkiew w Wólce Wygonowskiej; Kamienice na Rynku w Zamościu; Dwór Gorzechowskich w Kucharach; Biblioteka w Nysie.