Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

Firmy rekomendowane dla parafii i zakonów

Polecamy

Farby KABE Polska Sp. z o.o.

40-742 Katowice
Śląska 88
Telefon: 32/204 64 60
Tel. kom: 606 793 228
NIP: 954-00-18-787

Firma znajduje się w kategoriach:

  • Konserwacja i Renowacja / Farby i tynki
  • Wykańczanie i urządzanie / Chemia budowlana
  • Wykańczanie i urządzanie / Elewacje
Na polskim rynku jesteśmy obecni od 1995 roku … a wszystko zaczęło się ponad 100 lat temu, kiedy to w 1908 roku, w niewielkim szwajcarskim miasteczku Gossau,  Karl Bubenhofer założył firmę handlową, dostarczającą farby firmom malarskim. Karl Bubenhofer był przedsiębiorcą, ale również artystą. Specjalizował się w renowacji wnętrz obiektów sakralnych. Wiele kościołów w Szwajcarii jest zdobionych malowidłami ściennymi jego autorstwa. W 1926 roku podejmując nowe wyzwania, sprzedał firmę handlową i założył fabrykę farb pod marką KABE Farben. Od tego momentu rozpoczyna się nowy rozdział historii firmy… Przez kolejne lata następował ciągły, dynamiczny rozwój fabryki a umiejętne dostosowanie się do nowych wyzwań rynku i oczekiwań pozwalał na wprowadzanie do oferty nowych produktów. Wkrótce oferta KABE Farben poza farbami została wzbogacona o tynki cienkowarstwowe, farby przemysłowe i proszkowe oraz farby i tynki mineralne na bazie potasowego szkła wodnego. Ten ostatni produkt, opracowany w 1999 roku, oparty był na absolutnie nowatorskiej recepturze, jedynej takiej na świecie. W taki oto sposób firma KABE Farben Karl Bubenhofer AG stała się prekursorem i liderem w dziedzinie technologii produktów mineralnych, podbijając międzynarodowe rynki.

W Polsce Firma rozpoczęła swoją działalność w roku 1995 r. jako polsko – szwajcarska spółka partnerska Farby KABE Polska Sp. z o.  W ciągu kolejnych lat działalności na rynku polskim, firma ugruntowała swoją pozycję wiodącego dostawcy produktów na elewacje i do wnętrz, współpracując z Partnerami dystrybucyjnymi oraz Inwestorami, Architektami i Projektantami. Firma Farby KABE Polska jest także dostawcą produktów dla rynku konserwatorskiego. Na liście obiektów referencyjnych znajduje się wiele polskich zabytków, m.in.: Muzeum Pałacowe w Wilanowie, Pałac Ogińskich w Siedlcach, Kamienice w Kazimierzu Dolnym, Bazylika na Jasnej Górze w Częstochowie, Pałac Branickich w Białymstoku i wiele innych. Szwajcarskie pochodzenie zobowiązuje – pielęgnowanie tradycyjnych, szwajcarskich wartości daje gwarancję, że produkty Farby KABE cechują się najwyższą jakością oraz niezawodnością.

Misją Firmy Farby KABE od lat jest: „Dostarczanie nowoczesnych produktów dekoracyjno – ochronnych tak, aby zawsze cieszyły się pełną aprobatą i zaufaniem naszych Klientów – solidnie spełniając swoje zadanie przez długie lata … ”