Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

Firmy rekomendowane dla parafii i zakonów

Polecamy

Parkiety Kuczyńskiego

62-800 Kalisz
Wrocławska 205
Telefon: 62 50 22 400
Tel. kom: 605 69 55 22

Firma znajduje się w kategoriach:

  • Konserwacja i Renowacja / Konserwacja i renowacja drewna
  • Konserwacja i Renowacja / Renowacja posadzek
  • Wykańczanie i urządzanie / Podłogi i posadzki
Nasza pasja, wiedza i doświadczenie pozwalają przywrócić do życia zabytkowe podłogi, a także - z szacunkiem do kunsztu starych mistrzów - wykonać je na nowo. Od ponad 60 lat firma Parkiety Kuczyńskiego realizuje indywidualne projekty kierując się dewizą założyciela firmy, Mistrza Rzemiosła Artystycznego: Posiadanie rzeczy tylko użytecznych nie tworzy indywidualnej historii człowieka.
Firma Parkiety  Kuczyńskiego jest przedsiębiorstwem rodzinnym, założonym w 1953 roku przez Czesława Kuczyńskiego. Obecny właściciel firmy - mgr Małgorzata Bożena Kuczyńska-Cichocka jest rzeczoznawcą Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy i Wielkopolskiego Inspektoratu Inspekcji  Handlowej w Poznaniu, v-ce prezesem Związku Rzeczoznawców z dziedziny parkieciarstwa i posadzek drewnianych, Mistrzem Rzemiosła w zawodzie parkieciarz, specjalistą w zakresie zabytkowych posadzek  drewnianych oraz biegłym sądowym przy Sądzie Okręgowym w Kaliszu oraz przy Sądzie Okręgowym w Warszawie z zakresu parkieciarstwa, podłóg drewnianych i drewnopodobnych, parkietów zabytkowych oraz podkładów podłogowych.
Profil działalności firmy:
- renowacja, konserwacja i rekonstrukcja zabytkowych posadzek drewnianych -
- produkcja parkietów ozdobnych - litych tafli parkietowych, tafli intarsjowanych, deszczułek parkietowych 
- montaż parkietów
- sprzedaż i dostawa profesjonalnej chemii montażowej do podsadzek drewnianych oraz naprawy i wzmocnienia podkładów podłogowych
- doradztwo techniczne
- rzeczoznawstwo i szkolenia w zakresie parkieciarstwa, podkładów podłogowych oraz posadzek drewnianych

Posiadamy kwalifikacje konserwatorskie do wykonywania prac w obiektach zabytkowych w zakresie zabytkowych posadzek drewnianych.