Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

E-katalog firm rekomendowanych dla parafii i zakonów

Polecamy

Remmers Polska sp. z o.o.

62-080 Tarnowo Podgórne
Sowia 8
Telefon: +48 61 816 81 00
NIP: 782-14-20-221

Firma znajduje się w kategoriach:

 • Konserwacja i Renowacja / Farby i tynki
 • Konserwacja i Renowacja / Impregnaty, środki zabezpieczające
 • Konserwacja i Renowacja / Konserwacja i renowacja drewna
 • Konserwacja i Renowacja / Konserwacja i renowacja kamienia
 • Konserwacja i Renowacja / Renowacja posadzek
 • Wykańczanie i urządzanie / Chemia budowlana
 • Wykańczanie i urządzanie / Elewacje
 • Wykańczanie i urządzanie / Podłogi i posadzki
 • Stan surowy zamknięty / Fundamenty, ściany, stropy
 • Stan surowy zamknięty / Izolacje termiczne i akustyczn...
 • Stan surowy zamknięty / Hydroizolacje
Firma Remmers została założona w 1949 roku przez Bernharda Remmersa i po dziś dzień pozostaje niezależnym przedsiębiorstwem rodzinnym. Specjalizuje się w produkcji chemii budowlanej, farb i lakierów oraz powłok lakierniczych do zastosowań przemysłowych. W Polsce działa od ponad 20 lat i jej centrala mieści się w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem.

Oferta rynkowa i zakres zastosowania:
W dziedzinie utrzymania wartości budowli i ochrony zabytków firma Remmers uznawana jest za niekwestionowanego lidera w Europie.Technologicznie zaawansowana chemia budowlana i systemowe rozwiązania towarzyszące: od pomocy projektowej po doradztwo z zakresu techniki astosowań, to nasz niezawodny sposób na rynkowy sukces. Jako kompetentny partner rzemiosła budowlanego oferujemy wielorakie systemy produktów do: ochrony budowli, zabytków, ochrony i remontów elewacji oraz ochrony drewna.

Nagroda Bernharda Remmersa
Zachowanie dóbr kultury architektonicznej wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy technicznej i produktów zaawansowanych technologii, ale również sprzyjającego społecznego oddźwięku. Nagroda ta, przyznawana co dwa lata w ramach targów "denkmal" w Lipsku, honoruje wybitne osiągnięcia rzemieślników w zakresie ochrony zabytków. Jury złożone z ekspertów zostało upoważnione przez Akademię im. Bernharda-Remmers-Akademie do zorganizowania konkursu i oceny licznych projektów konserwatorskich.

Nagrodę stanowi rzeźba z kryształu o wysokości 30 cm, wykonana przez złotnika i projektanta Herberta Feldkampa z Cloppenburga. Jej sześciokątny naturalny kształt otoczony jest pozłacaną metalową oprawą. Płytki z piadskowca i drewna, symbolizujących chronione produktami Remmers materiały budowlane - przebijają powierzchnię. Bernhard Remmers założył dzisiejszą firmę Remmers GmbH ponad 60 lat temu i od tego czasu zajmuje się ona ochroną dóbr kultury, takich jak zabytki architektury i sztuki. Firma Remmers była zaangażowany w renowację tak wybitnych obiektów jak Brama Brandenburska i Reichstag w Berlinie, Katedra Kolońska, Katedra św. Stefana w Wiedniu, pałac Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej oraz Haus ten Bosch należącego do Królowej Holandii. Produkty Remmers są również wykorzystywane na terenie będącego światowym dziedzictwem kulturowym Kambodży, kompleksu świątynnego Angkor Vat.
Więcej informacji na www.remmers.pl