Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

Wyszukaj firmę
w e-Katalogu

Polecamy

 

26 Października 2015

Relacja z konferencji w Tarnowie

Wykład na temat możliwości pozyskiwania funduszy unijnych na budowę, renowację, wyposażenie i zabezpieczenie obiektów sakralnych przez instytucje kościelne otworzył 54. edycję konferencji „Obiekty Sakralne”, która odbyła się 21 października 2015 roku w urokliwym Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie – największym seminarium duchownym w Europie pod względem ilości studentów.
czytaj więcej
28 Września 2015

Relacja z konferencji w Licheniu

Troska o zachowanie obiektów sakralnych – ich budowę, renowację, wyposażenie i zabezpieczenie była tematem przewodnim 53. edycji konferencji „Obiekty Sakralne”, która odbyła się 24 września 2015 roku w Domu Pielgrzyma „Arka” w Licheniu. Organizatorem spotkania była firma Operante, wydawca portalu ObiektySakralne.pl oraz Katalogu Firm Użytecznych dla Parafii. W konferencji wzięło udział 90 słuchaczy oraz 23 wystawców, którzy wysłuchali 17 wystąpień, dotyczących najnowszych rozwiązań dla parafii.
czytaj więcej
16 Grudnia 2014

Podsumowanie targów MEMENTO Poznań

Za nami VII, jakże udana edycja targów MEMENTO, które Międzynarodowe Targi Poznańskie zorganizowały po raz kolejny z Polskim Stowarzyszeniem Pogrzebowym. Łącząc doświadczenie w organizacji imprez targowych, zaplecze logistyczne ze znajomością branży funeralnej, mogliśmy przygotować wydarzenie, dzięki któremu Poznań, na długo zapadnie w pamięci, jako funeralna stolica Polski.
czytaj więcej
03 Czerwca 2014

Relacja z Konferencji w Krasiczynie

"Z troską i sercem do zabytków" - referat dr Grażyny Stojak, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków stał się punktem wyjścia do szerokiej dyskusji podczas konferencji "Obiekty Sakralne", która 3 czerwca 2014 odbyła się w Zespole Zamkowo-Parkowym w Krasiczynie.
czytaj więcej
06 Marca 2014

Relacja z Konferencji w Łomży

Przy ochronie i opiece nad zabytkowymi obiektami sakralnymi ważne jest, aby połączyć siły i działać na rzecz dobra wspólnego. W końcu to na gospodarzach tych obiektów oraz przedsiębiorcach świadczących dla nich profesjonalne usługi spoczywa ogromna odpowiedzialność. Dlatego firma Operante od lat pomaga w nawiązaniu kontaktów między zainteresowanymi.
czytaj więcej
18 Listopada 2013

Targi Sakralia pod znakiem energooszczędności

Małe parafialne elektrownie słoneczne oraz energooszczędne technologie budowy i remontowania kościołów to najważniejsze tematy Targów Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów SAKRALIA, które odbyły się w Poznaniu od 5 do 7 listopada 2013 r. Dla uczestniczących w nich kapłanów, osób życia konsekrowanego, przedstawicieli rad parafialnych i katechetów targi te już po raz czwarty były okazją do zapoznania się z innowacyjną ofertą rynku.
czytaj więcej
31 Października 2013

SAKRALIA 2013 – energia dla parafii

Wykorzystanie energii słonecznej do ogrzewania i oświetlenia kościołów, plebanii i kompleksów klasztornych, a także remonty obiektów sakralnych i budynków kościelnych to dwa główne tematy konferencji towarzyszących Targom Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów SAKRALIA 2013, które odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich od 5 do 7 listopada.
czytaj więcej
31 Października 2013

Kamień w obiektach sakralnych

Największe w Europie Środkowo-Wschodniej Targi Branży Kamieniarskiej KAMIEŃ-STONE odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 6-9 listopada 2013. Wydarzenie to jest okazją do zaprezentowania piękna kamienia w budownictwie i projektowaniu wnętrz, w tym obiektów sakralnych. W tym roku prawie 230 wystawców pokaże m.in. sprowadzany z całego świata kamień naturalny wykorzystywany w budowlach i projektach przestrzennych oraz używany do produkcji nagrobków.
czytaj więcej

Relacja z Konferencji Obiekty Sakralne w Licheniu 18.04.2013

23 wystawców, stu uczestników, profesjonalne wykłady i konkretne pytania. Kolejna, bo już 37 konferencja z cyklu Obiekty Sakralne zorganizowana przez firmę Operante, odbyła się 18 kwietnia w Licheniu. Potwierdziła, że zagadnienia renowacji, remontów, nowoczesnego i ekonomicznego wyposażenia obiektów sakralnych, wciąż są niezmiernie ważne - zarówno dla gospodarzy kościołów, domów modlitwy, zakonów- jak i dla przedsiębiorców specjalizujących się w ofertach kierowanych pod adresem duchownych.
czytaj więcej
15 Listopada 2012

Relacja z Konferencji Obiekty Sakralne w Krakówie-Łagiewniki 11.10.2012

Z pomocy firmy Operante od lat korzystają gospodarze parafii i wspólnot zakonnych jak i firmy zajmujące się pracami remontowo-budowlanymi. Wiedzą, że doświadczenie, profesjonalizm i znajomość rynku są w tej branży niezbędne. Tak jak i dobre kontakty między zainteresowanymi: gospodarzami parafii, którzy podejmują się trudów odnowy, renowacji czy wyposażenia powierzonych im obiektów sakralnych a jednostkami, które świadczą im profesjonalne usługi. Firma Operante specjalizuje się w tworzeniu takiej platformy od lat.
czytaj więcej
1  2