Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

Polecamy

29 Marca 2018

Ekonomiczne i skuteczne ogrzewanie kościołów

Najnowszej generacji piece akumulacyjne są urządzeniami grzewczymi zbudowanymi w oparciu o wysokie standardy oraz wyposażonymi w precyzyjne sterowanie. Skuteczność i ekonomia ogrzewania elektrycznego wynika z prawidłowych ustawień w automatyce pieców. Dobór urządzeń zgodny z bilansem mocy oraz precyzyjne sterowanie, zapewniają bezpieczny mikroklimat wewnątrz świątyni.
czytaj więcej
19 Marca 2018

W Krzywaczce budują Osiedle Fatimskie

Coraz częściej widzimy, że aktywność świeckich w Kościele ma niebagatelne znaczenie. W podkrakowskiej wsi Krzywaczka realizowana jest niezwykła inwestycja – Osiedle Fatimskie. Zgodnie z założeniami parafianina-pomysłodawcy, ma to być przestrzeń tworzenia dobrych relacji sąsiedzkich, opartych na wierze w Boga.
czytaj więcej
19 Lutego 2018

Muzyką finansują renowację katedry

Nietypowy sposób na zbieranie pieniędzy na renowację opolskiej katedry Podwyższenia Krzyża Świętego znalazł proboszcz oraz parafianie - organizują oni koncerty z gwiazdami z Polski i zagranicy, z których dochód jest przeznaczony na renowację gotyckiego obiektu sakralnego. Do grona gwiazd, które wsparły już katedrę należą m.in. siostra Cristina Scuccia - zwyciężczyni programu The Voice of Italy, Barbara Kurdej-Szatan czy zespół Sound’n’Grace.
czytaj więcej
15 Stycznia 2018

Łódzka parafia buduje studnię dla Ugandy

W nietypowy sposób wierni łódzkiej parafii katedralnej wraz ze swym proboszczem uczczą 450. rocznicę śmierci św. Stanisława Kostki, a zarazem zainaugurują Rok św. Stanisława Kostki - wybudują studnię w Ugandzie, która będzie nosiła imię świętego Polaka. Konferencja Episkopatu Polski zadecydowała, że rok 2018 r. będzie Rokiem św. Stanisława Kostki.
czytaj więcej
14 Listopada 2017

Pomaga nie proboszcz, a cała parafia

Parafia św. Andrzej Boboli w Rudzie Śląskiej to przykład zaangażowania parafian dzięki inicjatywie proboszcza. Ks. Piotr Wenzel wraz z parafianami buduje Dom Ubogich dla lokalnej społeczności.
czytaj więcej
25 Października 2017

Renowacja barokowej kolegiaty św. Bartłomieja Ap. w Głogówku

Mówi się o nim "Perła Opolskiej ziemi" - kościół pokolegiacki św. Bartłomieja Apostoła w Głogówku, małej miejscowości 42 km od Opola, odzyskuje blask, dzięki renowacji i konserwacji fresków i sztukaterii. W ciągu 10 lat odnowiono 80 procent zabytku.
czytaj więcej
1  2  3