Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

Polecamy

04 Grudnia 2018

Ksiądz też musi się cały czas uczyć

Nie ma dużego doświadczenia. Proboszczem jest zaledwie rok, zapoznaje się dopiero z życiem parafii i całkiem nowymi obowiązkami. Dlatego taka konferencja, jak ta zorganizowana przez firmę Operante, była dla niego czymś bardzo potrzebnym. Mógł zapoznać się z tematami remontów, renowacji, możliwościami obniżenia kosztów energii. To był dobry pomysł – ocenia dziś ksiądz Janusz Starosta z Grodziska Mazowieckiego. Zanim trafił jako proboszcz do parafii Przemienienia Pańskiego był wikarym. Nie miał na głowie zarządzania sporym kościołem, nie musiał mierzyć się z budowniczo-remontowymi tematami.
czytaj więcej
29 Października 2018

Staram się być dobrym gospodarzem

Gdy wszedł na strych drewnianego kościółka, w którym został proboszczem, zobaczył spróchniałą izolację. Na zewnątrz wisiały resztki rynien, a woda lała się równo z dachu. Ks. Proboszcz Ryszard Honkisz nie przeraził się jednak, tylko od razu rozpoczął prace. Trwają 16 lat i przynoszą coraz lepsze efekty. Kościół od kilku lat jest na liście zabytków Szlaku Architektury Drewnianej, a także na szlaku drogi świętego Jakuba. Jest popularna nie tylko wśród parafian, ale i turystów.
czytaj więcej
30 Lipca 2018

Ksiądz, który lubi wyzwania

"Ksiądz to nie tylko człowiek od spotkania z Bogiem, ale także budowniczy, który musi wziąć często poziomicę w rękę i pilnować majstrów" – zauważa ksiądz Jerzy Fidura, proboszcz parafii pod wezwaniem Świętego Kazimierza Królewicza w Giżycku. Kiedy kończył seminarium duchowne, nie myślał nawet, że będzie musiał się znać na odgrzybianiu murów, stawianiu fundamentów, czy wprowadzaniu nowoczesnego ogrzewania. Szkołę życia Ksiądz dostał w zabytkowym kościele w Kruklankach koło Giżycka. Obiekt wymagał cały czas dużych prac i nakładów. – A ja wtedy zrozumiałem, że moja misja, to prócz pracy duszpasterskiej, także praca niczym na budowie.
czytaj więcej
23 Maja 2018

"Beczka" ścina włosy dla chorych na raka parafian

W ramach akcji „O WŁOS” studenci z dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka” w Krakowie zbierali włosy na rzecz chorych na raka. Do nietypowej inicjatywy studentów-parafian przyłączyło się 37 osób. W ten sposób zebrano dwa kartony warkoczy, z których będzie można zrobić peruki dla osób po chemioterapii.
czytaj więcej
17 Maja 2018

Piknik z myślą o niepełnosprawnych

Niezwykłą kreatywnością wykazały się wadowickie nazaretanki, które zorganizowały piknik rodzinny, z którego dochód został przekazany na zakup nowego samochodu do przewożenia niepełnosprawnych osób. W wyniku zbiórki, przedsiębiorcze siostry zebrały 11. tys. złotych.
czytaj więcej
29 Marca 2018

Ekonomiczne i skuteczne ogrzewanie kościołów

Najnowszej generacji piece akumulacyjne są urządzeniami grzewczymi zbudowanymi w oparciu o wysokie standardy oraz wyposażonymi w precyzyjne sterowanie. Skuteczność i ekonomia ogrzewania elektrycznego wynika z prawidłowych ustawień w automatyce pieców. Dobór urządzeń zgodny z bilansem mocy oraz precyzyjne sterowanie, zapewniają bezpieczny mikroklimat wewnątrz świątyni.
czytaj więcej
1  2  3