Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

Polecamy

30 Lipca 2018

Ksiądz, który lubi wyzwania

"Ksiądz to nie tylko człowiek od spotkania z Bogiem, ale także budowniczy, który musi wziąć często poziomicę w rękę i pilnować majstrów" – zauważa ksiądz Jerzy Fidura, proboszcz parafii pod wezwaniem Świętego Kazimierza Królewicza w Giżycku. Kiedy kończył seminarium duchowne, nie myślał nawet, że będzie musiał się znać na odgrzybianiu murów, stawianiu fundamentów, czy wprowadzaniu nowoczesnego ogrzewania. Szkołę życia Ksiądz dostał w zabytkowym kościele w Kruklankach koło Giżycka. Obiekt wymagał cały czas dużych prac i nakładów. – A ja wtedy zrozumiałem, że moja misja, to prócz pracy duszpasterskiej, także praca niczym na budowie.
czytaj więcej
23 Maja 2018

"Beczka" ścina włosy dla chorych na raka parafian

W ramach akcji „O WŁOS” studenci z dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka” w Krakowie zbierali włosy na rzecz chorych na raka. Do nietypowej inicjatywy studentów-parafian przyłączyło się 37 osób. W ten sposób zebrano dwa kartony warkoczy, z których będzie można zrobić peruki dla osób po chemioterapii.
czytaj więcej
17 Maja 2018

Piknik z myślą o niepełnosprawnych

Niezwykłą kreatywnością wykazały się wadowickie nazaretanki, które zorganizowały piknik rodzinny, z którego dochód został przekazany na zakup nowego samochodu do przewożenia niepełnosprawnych osób. W wyniku zbiórki, przedsiębiorcze siostry zebrały 11. tys. złotych.
czytaj więcej
29 Marca 2018

Ekonomiczne i skuteczne ogrzewanie kościołów

Najnowszej generacji piece akumulacyjne są urządzeniami grzewczymi zbudowanymi w oparciu o wysokie standardy oraz wyposażonymi w precyzyjne sterowanie. Skuteczność i ekonomia ogrzewania elektrycznego wynika z prawidłowych ustawień w automatyce pieców. Dobór urządzeń zgodny z bilansem mocy oraz precyzyjne sterowanie, zapewniają bezpieczny mikroklimat wewnątrz świątyni.
czytaj więcej
19 Marca 2018

W Krzywaczce budują Osiedle Fatimskie

Coraz częściej widzimy, że aktywność świeckich w Kościele ma niebagatelne znaczenie. W podkrakowskiej wsi Krzywaczka realizowana jest niezwykła inwestycja – Osiedle Fatimskie. Zgodnie z założeniami parafianina-pomysłodawcy, ma to być przestrzeń tworzenia dobrych relacji sąsiedzkich, opartych na wierze w Boga.
czytaj więcej
19 Lutego 2018

Muzyką finansują renowację katedry

Nietypowy sposób na zbieranie pieniędzy na renowację opolskiej katedry Podwyższenia Krzyża Świętego znalazł proboszcz oraz parafianie - organizują oni koncerty z gwiazdami z Polski i zagranicy, z których dochód jest przeznaczony na renowację gotyckiego obiektu sakralnego. Do grona gwiazd, które wsparły już katedrę należą m.in. siostra Cristina Scuccia - zwyciężczyni programu The Voice of Italy, Barbara Kurdej-Szatan czy zespół Sound’n’Grace.
czytaj więcej
1  2  3