Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

Polecamy

19 Lutego 2018

Muzyką finansują renowację katedry

Nietypowy sposób na zbieranie pieniędzy na renowację opolskiej katedry Podwyższenia Krzyża Świętego znalazł proboszcz oraz parafianie - organizują oni koncerty z gwiazdami z Polski i zagranicy, z których dochód jest przeznaczony na renowację gotyckiego obiektu sakralnego. Do grona gwiazd, które wsparły już katedrę należą m.in. siostra Cristina Scuccia - zwyciężczyni programu The Voice of Italy, Barbara Kurdej-Szatan czy zespół Sound’n’Grace.
czytaj więcej
15 Stycznia 2018

Łódzka parafia buduje studnię dla Ugandy

W nietypowy sposób wierni łódzkiej parafii katedralnej wraz ze swym proboszczem uczczą 450. rocznicę śmierci św. Stanisława Kostki, a zarazem zainaugurują Rok św. Stanisława Kostki - wybudują studnię w Ugandzie, która będzie nosiła imię świętego Polaka. Konferencja Episkopatu Polski zadecydowała, że rok 2018 r. będzie Rokiem św. Stanisława Kostki.
czytaj więcej
14 Listopada 2017

Pomaga nie proboszcz, a cała parafia

Parafia św. Andrzej Boboli w Rudzie Śląskiej to przykład zaangażowania parafian dzięki inicjatywie proboszcza. Ks. Piotr Wenzel wraz z parafianami buduje Dom Ubogich dla lokalnej społeczności.
czytaj więcej
25 Października 2017

Renowacja barokowej kolegiaty św. Bartłomieja Ap. w Głogówku

Mówi się o nim "Perła Opolskiej ziemi" - kościół pokolegiacki św. Bartłomieja Apostoła w Głogówku, małej miejscowości 42 km od Opola, odzyskuje blask, dzięki renowacji i konserwacji fresków i sztukaterii. W ciągu 10 lat odnowiono 80 procent zabytku.
czytaj więcej
10 Sierpnia 2016

Kolor zmienia wszystko

Fakt, że Bóg stworzył świat bardzo kolorowy jest czymś bardzo optymistycznym. Myślę, że ciężko byłoby nam się odnaleźć we wnętrzach, które nie posiadałyby koloru. Kolor wpływa na to jak widzimy i z jaką intensywnością nasz wzrok kierujemy ku konkretnym partiom. Bardzo dobrze rozumieli to Caravaggio czy Johannes Vermeer van Delft, którzy tworząc obraz przepajali go niematerialnym światłem, którego źródła widz ma się doszukać. Tak to już jest, że światło dzienne wpada w przestrzeń architektoniczną i zabudowuje całość wyrysowując znaczące szczegóły.
czytaj więcej
31 Maja 2016

Betonowe opaski a wilgoć w kościele

Wiek XX przyniósł w restauracji i konserwacji zabytków szereg nowych rozwiązań, które w szerokim zakresie usług są świadczone dla księży proboszczów jako nowinki techniczne, których celem jest zapewnienie świątyni jak najlepszych warunków do jej dalszego funkcjonowania. W zabytkowych świątyniach najczęstszym problemem z jakim borykają się księża jest zawilgocenie muru.
czytaj więcej
1  2  3